Jen stěží najdete člověka, který by alespoň jednou neviděl slavnou hranou sérii Asterix a Obelix, ve které kromě celé plejády známých herců zazářil také oblíbený francouzský komik Christian Clavier. Ztřeštěné postavy ho pak provázely po celou kariéru. 

Christian Jean-Marie Clavier se narodil 6. května roku 1952 v Paříži a začínal jako kabaretní komik. Jeho bratrem je rovněž muž z branže, konkrétně režisér Stéphane Clavier. Svou hereckou kariéru začínal v divadelním souboru Splendid, který se zaměřoval převážně na komediální výstupy. Zde rovněž spolupracoval se svým strýcem a s družinou si vyzkoušel účinkování ve filmu Dovolená po francouzsku. Pojí ho rovněž pevné přátelství s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym.

Výraznější úspěch Clavier zaznamenal v roce 1993 s šílenou komedií Návštěvníci, ve které se dva středověcí rytíři ocitnou ve dvacátém století, seznamují se s tímto pro ně chaotickým světem a snaží se do něj začlenit. Film se dočkal pokračování i volného remaku. V témže roce rovněž účinkoval ve snímku Pomsta jedné plavovlásky z prostředí médií.

I když v hercově rozmanité kariéře převládaly komediální postavy, vyzkoušel si také vážnější role ve filmu podle slavného románu Bídníci, případně ikonického vojevůdce Napoleona ve stejnojmenném díle.

Před kamerou se často objevoval v komediálních duech, například s Jeanem Renoem v již zmíněném filmu Návštěvníci, Operaci Corned Beef či v Korsickém případu, nebo s Gérardem Depardieu ve Strážných andělech, ale především v oblíbené komiksové sérii Asterix a Obelix. Chrabrého a poctivého Gala s kouzelným nápojem znají všechny věkové kategorie a troufáme si tvrdit, že i příští generace si oblíbí jeho osobitý styl při ztvárnění této až skoro superhrdinské postavičky.

Embed from Getty Images

Christian Clavier rovněž vlastní produkční společnost pojmenovanou po jedné z jeho postav, tedy Ouille Productions. Jméno samotného herce se stalo zárukou úspěchu a lákadlem pro diváky.

V roce 2014 se objevil v kasovním trháku Co jsme komu udělali? dělající si legraci z rasových předsudků. Film si vysloužil pokračování. Letos se objeví po boku Gérarda Depardieu v krimi komedii Do You Do You Saint-Tropez.

Za redakci TV Guru přejeme všechno nejlepší a doufáme, že nám pan Clavier udělá radost nějakou další veselou taškařicí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:Wikipedie, Osobnosti.cz, CSFD
Filmový nadšenec, nekritický obdivovatel westernů, miláček seriálů, vášnivý čtenář a zapálený autor všemožných příběhů. Umění je mým hobby, životní cestou, směrem i filozofií. Kromě toho se věnuju fotbalu, občas si jdu zaběhat nebo si zajdu na dobrou večeři.