Autostopem po natáčecích lokacích je můj velký projekt, který chystám již delší dobu. Co to znamená? Znamená to, že v dubnu (apríli) tohoto roku se vydám na cestu kolem světa stopem a navštívím ta nejznámější filmová místa a seriálové lokace na světě.

Celá cesta mi zabere odhadem 3 roky. Vy ji můžete sledovat buďto přímo na webu TVGURU, kde budou pravidelné články a videa z cest,  nebo mrkněte na můj FACEBOOK. Která místa navštívím stoprocentně? Například natáčecí lokace seriálu TWD nebo trilogie Matrix. Dále pak místa z filmů Fontána pre Zuzanu, Slunce seno, Rychle a Zběsile, Avengers, Hobit, Pláž, Quantum of Solace a mnoho dalších. O lokace nebude nouze, mám jich v plánu ještě mnohem víc, takže již za pár týdnů se můžete těšit na první videoblog.

sto2

Co kdybych vás teď seznámil se svým plánem cesty ?

Vyrážím 20. dubna 2015 z Pezinku ze Slovenska, kde bude oficiální začátek mé cesty. Odtud pojedu do Bratislavy, kde mě čeká první lokace, což je Fontána pre Zuzanu. Odtud pak do České republiky,  Německa, Francie, USA, Jižní Ameriky, Afriky, Asie, Austrálie a na Nový Zéland, poté znova do Asie a nakonec zpět do Evropy. K mé nezbytné výbavě samozřejmě nebude chybět stan a spacák, nějaké oblečení, základní lékařské potřeby a kvalitní mobilní telefon s dobrým fotoaparátem, abych pro vás mohl pořizovat kvalitní videa z cest. Dojedu až do nejjižnějšího města světa Ushuaia.

Proč to dělám?

Protože mě dost trápí, že je v zahraničí tolik Slováků a Čechů, a nikdo není schopen zajít na místa, kde se točí to nebo ono, udělat videozáznam nebo ukázat nějaké zajímavosti. No a proto jsem se rozhodl, že to udělám sám. Druhým důvodem je ten, že autostop v Čechách a na Slovensku pomalu, ale jistě zaniká, což mi dost vadí. Je to úžasný styl dopravy, při kterém poznáte mnoho zajímavých lidí a zažijete nejedno dobrodružství.

Řeknu vám to upřímně:

Na stopování není krásné to, že stojíte na silnici a mávate rukou. Dokonce ani to, že sedíte vedle řidiče. Nejkrásnější je právě ten moment, když utíkáte za autem, které vám právě zastavilo. To je při stopování vážně ten nejkrásnější pocit. Stopem jsem najel už 51 000 km, takže vím, o čem mluvím.

sto1

Celá cesta bude pokus o zápis do Slovenské knihy rekordů. Proto startuji z Pezinku !

A kde na mě můžete narazit v nejbližší době? Nejdříve se objevím při několika rozhovorech na YOUTUBE. Několik „youtuberů“ mi potvrdilo spolupráci, takže budu mít pár rozhovorů přímo pro ně. Dále plánuji oslovit i některá mas. média, jako TV nebo noviny. No ukáže čas, co se nakonec povede.

Život je příliš krátký a když budeme počítat se 100 lety, tak 3 roky jsou jenom 3%, a co jsou 3%? To je nic a za takový výlet a zážitky to stojí. Někdo si řekne, že 3 roky jsou vážně dost dlouhá doba, ale není to tak. Kolikrát za život máte šanci si projet státy, které vás zajímají? Což je vlastně i jeden z dalších důvodů, proč to dělám. Časem určitě zjistíte, že nám tu možná něco takového chybělo. Někdo, kdo se rád podělí o své zážitky z cest na místa, která nás zajímají, ale nemáme možnost je navštívit. A já vám část tohoto zážitku hodlám zprostředkovat. Držte mi pěsti.

Pokud by jste mě chtěl někdo podpořit na mé cestě ta neváhejte kliknout na následující odkaz. Čekají na vás super odměny.

 http://www.nakopni.me/projekty/sponzoring/autostopem-po-filmovych-lokacich

Které lokace byste mi k návštěvě doporučili ? Dejte mi je do komentářů nebo mi pošlete zprávu s přesným místem natáčecí lokace .

[su_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=z4W2AWXvT-4″ width=“700″]

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz