Zpěvačka Bára Basiková je bulvárními médii brána na paškál pravidelně. A v době koronavirové krize obzvláště, protože dost často nahlas říká, co si myslí. Samozřejmě už si na leccos zvykla a ví že vždy musí počítat s tím, že její leckdy kontroverzní názory vyvolají nejrůznější emoce. Jenže, nedávno ji natolik naštval (ve skutečnosti použila mnohem peprnější výraz) nejčtenější tuzemský bulvár, že na svém blogu, nazvaném „Když skočíš, já taky“, přesně popsala jeho praktiky.

Nedávno si šla do trafiky nakoupit a známý trafikant se jí zeptal, zda ví, že je na titulce jednoho nejmenovaného bulváru? „Jak bych to mohla vědět, když si tenhle plátek píše zásadně o nás bez nás, kdy chce a jak chce?“, zareagovala. Když si poté o sobě přečetla, co o ní zveřejnili, opět se nestačila divit.

Basiková bez peněz

Pochopila rychle, že autorka článku si přečetla její blog z 1.února s názvem, „Taky to dali“, v němž se čtenářům svěřila, že si hledá práci, protože tu svoji prozatím nemůže dělat. Přiznala, že chodí na různé pohovory, například do kojeneckého ústavu, dětského domova či stacionáře pro tělesně postižené. Jenže, z této obdivuhodné snahy bulvár vytěžil bombastický titulek: „Bára Basiková bez peněz! Nemůže sehnat ani brigádu!“ A aniž ji někdo kontaktoval s dotazem, jak její hledání práce dopadlo, v článku se objevilo tvrzení, že nikde nepochodila. Ve skutečnosti však zpěvačka dostala několik nabídek, navíc za dobrý plat. Prozradila, že se nakonec rozhodla pro práci v dětském domově, kde už pomáhala a díky tomu získala pocit, že je zase někde potřebná a užitečná. „Že jsem obklopena dětským světem, jeho fantazií a křehkostí, že můj život má zase smysl, protože podat někomu pomocnou ruku je lidským posláním.“

Umělci za kasou a za volantem

Populární zpěvačka tak po sérii hojně medializovaných výroků na téma koronavirové pandemie, jimiž vyprovokovala veřejnost k mnoha negativním reakcím, dokázala obrátit pozornost jiným směrem. A to je velmi dobře. Její nynější počínání je totiž dobrým návodem, jak si poradit v nepříznivé finanční situaci a navíc pomáhat, kde je to zapotřebí. A na rozdíl od tisíců lidí, kteří berou celé měsíce peníze za to, že nepracují, Bára i řada jejích kolegů z umělecké branže ukazují, že se umí postarat sami o sebe a obejdou se bez státní almužny.

Známý herec a moderátor Václav Kopta se stal řidičem autobusu pražské MHD a dokonce si tak splnil svůj dětský sen, i když prý nebylo snadné, aby získal všechna povolení k výkonu této práce. Atraktivní herečka a modelka Bára Mottlová se neváhala na několik týdnů postavit za kasu v supermarketu a nyní se dokonce živí jako realitní makléřka. I když podobně jako Bára Basiková přiznává, že jí chybí její původní profese: „Chybí mi hraní, chybí mi divadlo, chybí mi natáčení.“

A ještě něco, mnozí čeští umělci dokázali, že se umí s fortelem postavit i k té nejtěžší a neobyčejnější práci. Avšak ti, co se jim zlomyslně šklebí, že „hérci a hérečky konečně pořádně makají“, by jen stěží dokázali zazpívat některou z nádherných písní Báry Basikové nebo napsat tak krásný text jako Václav Kopta.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Podělte se o svůj názor: