I když se svět Battlestar Galacticticy může zdát dávno mrtvý, fanoušci se pořád mají na co těšit. To potvrdil režisér Francis Lawrence který uvedl, že se na  filmové adaptaci kultovní klasiky z roku 1978 stále pracuje.

Lawrence aktuálně propaguje hlavně jeho thriller Red Sparrow, ale v rozhovoru s ComingSoon prohlásil, že na projektu stále pracuje, jelikož má ke Galactice osobní vztah.

„Jo, na tom dělám. Je to něco, co aktuálně rozvíjím,“ řekl Lawrence. „Pracuju na tom s Lisou Joy, která se podílela na vzniku Westworldu. Pamatuju si, že natáčecí set originální Battlestar Galacticy byl jeden z prvních, které jsem kdy navštívil. Byl jsem ještě dítě a jelikož jsem ten seriál miloval a natáčeli kousek od místa, kde jsem bydlel, máma mě tam vzala. Dokonce jsem si mohl vyskoušet Cylonskou helmu.“

Lawrence taky nezapomněl zmínit, že i když bude tahle Galactica jeho vlastní, uvidíme v ní prvky jak z originálu, tak z remakeu z roku 2004 od Ronalda D. Moorea.

„Podobnosti tam rozhodně budou! Jsme fanoušci obou dvou verzí, takže se nedá očekávat nic jiného, ale většina bude vypadat tak, jak si to představujeme my. Nechci se moc dostávat do detailů, ale rozhodně to bude zajímavé. Budeme se snažit, aby to bylo relevantní k světě, ve kterém žijeme.“

Režisér také mimo jiné uznal, že proto aby byl film úspěšný, musí být o něčem víc než o epických vesmírných bitkách stylu Star Wars nebo jenom o Cylonech.

„Myslím, že tam musí být něco víc než jenom AI prvek, který celý svět obsahuje. Sice je to důležité, ale našli jsme i něco jiného, co bychom chtěli dodat. Mám tušení, že by to mohlo být docela cool.“

Battlestar Galactica film produkují Bluegrass Films. Bude údajně kompletně oddělený od jakýchkoliv předcházejících verzí. Originální Galactica vedla k spinoffu: Galactica 1980. Syfy potom seriál kompletně předělala okolu roku 2004. Remake byl natolik úspěšný, že se k němu v roce 2010 dotočil prequel s názvem Caprica. K tomu všemu byl v roce 2012 dodán webový seriál Blood & Chrome, ale od té doby je ve vesmíru Galacticy ticho.

Maggie Čapáková

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz