Arrowverse je fiktivní svět několika seriálů stanice CW natočených dle komiksové předlohy, kam patří mimo jiné seriály jako The Flash, DC’s Legends of Tomorrow či Arrow, podle kterého je svět pojmenován. Nyní se k těmto kouskům přidává i Batwoman v hlavní roli s šarmantní Ruby Rose (Orange is the New Black, John Wick 2, 3..)

Ústředním motivem je nepochybně náprava zaprášených ulic Gothamu pod černou kápí, pro kterou se hlavní představitelka rozhodne po objevu Bruceovy skrýše, aby byla dostatečně silná a sebevědomá se po setmění vydat na lov zločinců. V Gothamu totiž začíná řádit Alenka (Rachel Skarten) a městský policejní oddíl The Crows už na ni sám nestačí.. Režisérské křeslo zaujal Marcos Siega, který je však aktivní pro umělce vystupující na portále YouTube – o scénář se postarala Caroline Dries.

Ačkoliv se má jednat o jakousi novou naději či temnější počin z této stáje superhrdinských seriálů, fanoušci hodnotili první díl velmi slabě – na zahraničním portále Rotten Tomatoes si Batwoman od diváků odnesla pouze 11%. Nejinak je tomu i na podobném serveru Metacritics, kde se musí silná hrdinka obklopená netopýry smířit s 2/10 body. Někteří do komentářů zmiňují špatné herecké výkony a kritizují homosexualitu hlavních postav, zatímco jiné trápí nedomyšlený, místy až nudný příběh. Vizuální stránka taky moc nevede.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz