Poté, co se Ruby Rose vzdala netopýří kápě, bylo jen otázkou času, kdo šarmantní herečku v roli nahradí. Je jí třiatřicetiletá Javicia Leslie z německého Augsburgu, která má s herectvím nemalé zkušenosti.

Už během produkce první řady se štáb svěřil se zákulisními informacemi, že Ruby vadila zdlouhavá natáčení, dojíždění do kanadského Vancouveru a z toho vyplývající náročné pracovní dny. Jelikož se jedná o seriál ze superhrdinského prostředí, samozřejmě jsou s produkcí spojené i akční scény, které Ruby poznamenaly především v podobě jizev a rozsáhlých modřin. Interní zdroj poté doplnil, že spíše než dobrovolný odchod ze seriálu se jednalo o vzájemnou domluvu zakončenou přerušením smlouvy.

Embed from Getty Images

Diváci měli za to, že po odchodu hlavní protagonistky se seriál zcela zruší, ovšem to vzhledem k otevřenému konci (jak to tak u Arrowverse seriálů od stanice The CW bývá) nebylo možné. Proto byl vyhlášen nový casting, ovšem ne do role Kate Kane (tzv. recast), nýbrž zcela nové unikátní postavy Ryan Wilder. Ta má střežit Gotham svou vlastní cestou, má být vycvičenou bojovnicí a za sebou vláčet minulost jako dealerka drog. S touto rolí se popasuje Javicia Leslie, která zazářila v seriálech, jako God Friended Me (2018 – 2020) či Carl Weber’s The Family Business (2018 – ?). Účinkovala však také ve dvou epizodách  rebootu kultovního seriálu MacGyver (2016 – ?).

Po vydání této zprávy se však jak na herečku, tak celý seriál svalila ohromná lavina kritiky, a to především kvůli tmavé barvy pleti. V poslední době se totiž kvůli americkým protestům dbá ve filmech a seriálech zejména na rasovou korektnost. Mimo to si diváci stěžují na fakt, že herečka je „pouze“ bisexuálka, nikoliv čistá lesba (jakou je Batwoman v komiksech). Homosexuálními narážkami a hloupými poznámkami si prošla i Ruby Rose, která problém vyřešila smazáním svého Twitterového účtu.

Těšíte se na druhou sérii projektu Batwoman, která se odvysílá v lednu příštího roku? Jste spokojeni s výběrem nové hlavní představitelky? Dejte nám vědět níže do komentářů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz