Éra „Batfleck“ je u konce. Bena Afflecka jako Batmana v nových filmech natočených podle komiksové předlohy vydavatelství DC Comics už neuvidíme. Režisér filmu „The Batman“, který by měl do kin dorazit v roce 2021, už hledá herce, který by Afflecka nahradil.

Magazín Deadline ve středu oznámil, že šestačtyřicetiletý Ben Affleck se v připravovaném filmu „The Batman“ jako Temný rytíř neobjeví. Affleck si bohatého superhrdinu zahrál ve třech filmech, pokud počítáme i jeho krátké představení ve filmu Sebevražedný oddíl z roku 2016, ale do dalších s ním už studio Warner Bros. nepočítá. Affleckova budoucnost v roli Bruce Wayna byla přes rok velkou záhadou. Po premiéře týmovky Justice League v roce 2017 se začalo spekulovat o hercově konci ve fikčním světě DC Extended Universe.

Původně měl Affleck film „The Batman“ dokonce sám režírovat, nakonec se ale rozhodl z této pozice odstoupit, aby se mohl soustředit na samotnou postavu Batmana. Přitom ještě v roce 2017 na Comic-Conu v San Diegu hovořil o chystané sólovce s Batmanem takto: „Jsem ten nejšťastnější chlap. Batman je nejlepší v jakémkoli vesmíru, ať už je to DC nebo Marvel. Hrozně se těším. Myslím, že je zde mylná představa, že když film nebudu režírovat, tak v něm ani nebudu, ale jsem hrozně nadšený, že hraji Batmana.“

polygon.com

Navzdory Benově nadšení, fámy ohledně jeho odchodu neutichly. To hlavně kvůli tomu, že  už předtím bylo veřejně známo, že současný režisér připravovaného snímku Matt Reeves se chce zaměřit hlavně na mladší verzi Batmana. Reeves údajně přemýšlí nad nabídnutí role Jakeu Gyllenhaalovi, ale tato zpráva zatím nebyla oficiálně potvrzena. Podle magazínu Deadline, Affleck intenzivně pracoval na scénáři pro další film o Temném rytíři a sám dobře ví, že se na tuto konkrétní verzi Batmana nehodí.

Affleck oficiálně potvrdil, že je čas předat černou kápi někomu dalšímu, když na svém twitterovém účtě napsal: „Už se těším na „The Batman“ v létě 2021 a na zhlédnutí toho, jak Matt Reeves přivede svou vizi k životu.“ Studio Warner Bros. uvede film do kin v 21. června 2021. 

-reklama-