Americká komedie Fotr je lotr z roku 2000 v hlavních rolích představila Bena Stillera a Roberta De Nira. Snímek byl celosvětově velmi úspěšným, proto bylo v roce 2004 se stejnými hrdiny natočeno pokračování s názvem Jeho fotr, to je lotr! a v roce 2010 také třetí díl s názvem Fotři jsou lotři. Diváci mohou všechny díly nyní sledovat každou sobotu večer na Primě. Co řekli hlavní hrdinové o natáčení?

Proč si myslíte, že je vaše série filmů tak populární a divácky oblíbená?

Stiller: Myslím, že ta situace a daný vztah jsou mnoha lidem velmi blízké. Napětí mezi tchánem a zetěm, mezi dvěma rodinami, které jsou úplně z jiných světů, a najednou si jsou blízké. A po těch letech už navíc mají lidé, kteří viděli první dva filmy, společnou historii s postavami – jsou na ně zvyklí.

De Niro: Souhlasím s Benem. Situace ve filmu je zcela klasická, premisa filmu je běžná. Každý se jednou musí setkat se svými příbuznými ze strany manželky/manžela.

Natáčeli jste s Dustinem Hoffmanem a Barbrou Streisand. Která scéna s nimi je pro vás nejpamátnější?

Stiller: Scény s Barbrou… V tomto díle koneckonců políbí Owena Wilsona – a vidět je dva dohromady, to byla divočina… Nemyslel jsem si, že tohle někdy uvidím. S Dustinem rozhodně ta scéna, kde se Robert de Niro sprchuje a Dustin sedí na záchodě.

Poslední z filmů je o tom, jak děti změní lidem život. Jak ty vaše, změnily život vám?

Stiller: No úplně. Když máte děti, změní se váš pohled na věci, smysl pro zodpovědnost, co je pro vás důležité. Je to úplně jiné než předtím. Najednou tu musíte být především pro ně. Zároveň je to ale vlastně takový pokus a omyl, co se výchovy týká, o čemž je částečně i film.

De Niro: S dětmi se nikdy nenudíte. Vždycky se něco děje. A jak říkal Ben, děti nás učí dívat se na život z nové perspektivy. Je to nádherná, ale i složitá zkušenost mít děti. A zároveň – je to všechno.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR