Britský herec Benedict Cumberbatch je až do 15. prosince v Praze, kde natáčí film Ironbark. Než vyrazíte pátrat do ulic, připomeňte si nejdříve 10 nejlepších filmů ve kterých tento brilantní herec hrál.

 

 

10. Nezlomná vůle

pinterest.com

Film z roku 2007, kdy Benedict ještě nehrál ve světových trhácích. Jedná se o životopisný příběh Williama Wiberforcera, který byl významným politikem a hlavně bojovníkem za zrušení otroctví v Anglii na přelomu 18. a 19. století. Po několika únavných letech vítězí a dovoz otroků do Anglie je zrušen.

 

9. Hobit: Šmakova dračí poušť

hollywoodreporter.com

Hobit: Šmakova dračí poušť je druhým dílem trilogie. Bilbo Pytlík se s čarodějem Gandalfem a trpaslíky vydal na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě draka Šmaka.

 

8. Blízko od sebe

NaFilmu.cz

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet s potěšením vyvolává hádky a dělá zbytečné scény. Jedné z jejích dcer se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem. Třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopná mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Tragická atmosféra filmu je místy až komická.

 

7. Válečný kůň

fanpop.com

Příběh Stevena Spielberga se odehrává na počátku 1. světové války. Albertův milovaný kůň Joey byl prodán a odveden na frontu, kde začíná jeho pozoruhodné dobrodružství. Chlapcova láska ke zvířeti je větší než strach z války, vydává se tedy na francouzská válečná pole s úmyslem přivést Joeyho zpět domů.

 

6. Jeden musí z kola ven

whatsontv.co.uk

Britská tajná služba se snaží vypátrat sovětského špióna, který se mezi MI6 infiltroval. Na pomoc musí být z důchodu povolán ten nejlepší agent, George SmileySeznam je zúžen na čtyři podezřelé: Percy Alleline, Bill Haydon, Roy Bland, Toby Esterhase. Nebo je práskačem snad samotný Smiley?

 

5. Star Trek: Do temnoty

eonline.com

Kapitána Kirka rebelství neopouští ani v druhém díle. Po vážném porušení předpisů mu hrozí degradace, ta je smetena ze stolu po devastujícím útoku na Hvězdnou flotilu. Posádka Enterprise se nabídne, že dopadne pachatele, záhadného intergalaktického teroristu Johna Harrisona.

 

4. Zahřívací kolo

culturess.com

Příjemná komedie o chlapci z dělnického prostředí, který si už od dětsví přeje zúčastnit se tradiční britské televizní soutěže University Challenge. Jeho přátelé z rodného města se bojí, že z něj vysoká škola udělá namyšleného všeználka, ale Brian má úplně jiné starosti.  Při svém snažení se zamilovává do krásné kolegyně ze soutěžního týmu.

 

3. Doctor Strange

orlandoweekly.com

Poté co vážná nehoda Dr. Stephenu Strangeovi znemožnila používat ruce, obrací se na všechny tradiční druhy medicín. Ty mu ovšem přináší pouhé zklamání, vydává se tedy na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy se dozvídá že nejde o žádné ozdravné zařízení, ale o základnu pro boj s temnými silami. Po náročném tréninku je vybaven novými magickými schopnostmi, díky kterým je připraven naši realitu bránit.

 

 

2. Kód Enigmy

geektyran.com

Alan Turing, matematik, kryptoanalytik a válečný hrdina. Spolu se skupinou vědců, lingvistů, šachových šampionů a zpravodajských důstojníků byl pověřen rozluštěním nepřekonatelného kódu nacistického šifrovacího stroje Enigmy. Jejím prolomením se stal průkopníkem novodobé výpočetní techniky. Silný a dojemný příběh génia, který i pod neúprosným tlakem zkrátil válku o celé roky a zachránil tak tisíce životů. Bohužel i přesto  pro něj příběh nekončí happyendem.

 

 

1. 12 let v řetězech

usatoday.com

Film vypráví příběh Solomona Northupa, milujícího otce a manžela. Žil si poklidným rodinným životem, dokud o všechno nepřišel. Jednoho dne se nechal únosci vylákat do Washingtonu,  kde skončil spoutaný v řetězen a jeho jedinou budoucností byla dřina na plantážích. V otrokářské noční můře trpí dalších 12 let. Setkává se se zlými i „hodnými“ otrokáři, zažívá psychický i fyzický teror a pokouší se o útěk. Nad vodou ho drží jen víra ve svobodu a pomoc.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz