Kdo z nás by si nepamatoval skvělý seriál z devadesátých let, který se za dva roky dočká třicátého výročí své premiéry. Beverly Hills 902 10 vyprávělo osudy bohatých dětí a ústřední dvojice sourozenců Brendy a Brandona Walshových, kteří se přistěhují z chudé Minnesoty a snaží se v nové škole najít přátelé a zapadnout mezi ně. V tomto článku se dozvíte, jak dnes herci z tohoto kultovního seriálu vypadají a co dnes dělají. 

1SHANNEN DOHERTY (BRENDA WALSH) – 47 let

Zdroj: plotek.pl; upi.com

Výše zmíněná sourozenecká dvojice, Brandon a Brenda, jsou jedny z ústředních postav, okolo kterých se točí celý seriál. Brenda v seriálu sehrála kladnou hrdinku, která se po přestěhování do nového města snaží za každou cenu zapadnout a získat si přízeň populárních spolužáků na střední škole. Ve skutečnosti však její představitelka tak dokonalá nebyla. Tvůrci seriálu s ní údajně měli dost problémů, a proto patří mezi první postavy, které seriál opustily. S touto herečkou jste se mohli také setkat v „novém“ seriálu 902 10: Nová generace (2008 – 2013) a nebo v seriálu Čarodějky (1998), kde se objevovala poměrně dlouho. Historie se však opakovala a zase s ní byly problémy. V současné době Shannen bojuje s rakovinou prsu, kterou jí diagnostikovali v březnu 2015, a letos v květnu podstoupila operaci, o čemž informovala prostřednictvím svého Instagramového účtu. Její filmografie je bohatá, ze současnosti stojí za zmínku remake černé komedie Heathers (1988) a letos si zahrála také ve filmu inspirovaném skutečností s názvem No One Would Tell. Je dvakrát rozvedená a od roku 2011 je vdaná za producenta Kurta Iswarienka, který pracoval třeba na Pirátech z Karibiku

2JASON PRIESTLEY (BRANDON WALSH) – 49 let

Zdroj: 90210.fandom.com; today.com

Brandon byl také jednou z kladných postav, správný kluk, který se výborně učil a měl každého rád. Avšak jedna z negativních věcí, s kterou se v seriálu potkal, byl boj s alkoholem. Nejvíc si ho pamatujeme jako soka hlavního idola střední školy, Dylana McKaye, o lásku nejkrásnější blondýnky a populární dívky, Kelly Taylor. Tento boj však prohrál, ze seriálu odešel v předposlední sérii a srdce Kelly v posledním díle získal Dylan. Jason si během své herecké kariéry zahrál spíše v seriálech a v současné době se věnuje režii a automobilovému závodění. Momentálně ztvárňuje postavu Matta Shada v seriálu Private Eyes (2016-2019). Je šťastně ženatý a se svou manželkou má dvě děti, kluka a holku.

3LUKE PERRY (DYLAN MKKAY) – 52 let

Zdroj: pinterest.com; zerchoo.com

Dylan byl považován za největšího záporáka seriálu, ale také za nejzajímavější postavu. Nejen kvůli tomu, že sám sobě nerozuměl v otázkách vztahů, protože se neuměl rozhodnout, zda miluje Brendu nebo Kelly, ale i proto, že měl hodně problémů, od alkoholu, drog či zbraní po nezájem ze strany rodičů. Z celého osazenstva seriálu se uchytil asi nejlépe. Ze známějších starších filmů, v kterých si zahrál, stojí jistě za zmínku Pátý element (1997) či snímek 8 sekund (1994). V současné době se s jeho sympatickou tváří setkáváme v úspěšném seriálu Riverdale, kde ztvárňuje postavu Archieho táty, Freda Andrewse. Se svou bývalou manželkou, Rachel Sharp, má dvě děti.

4JENNIE GARTH (KELLY TAYLOR) – 46 let

Zdroj: Pinterest

Jak si jistě pamatujete, Kelly byla populární dívka, která na to byla také dost pyšná. O její přízeň stál snad každý kluk v seriálu. Taky si v průběhu seriálu prošla několika problémy, jako třeba drogová závislost či znásilnění. Ačkoli to vypadá, že po Beverly Hills zmizela, ukázala se ještě v několika seriálech či filmech. Podobně, jako její kolegyně Shannen, si zahrála v remaku Beverly Hills (2008 – 2013). Co se týče seriálů, jeden ze známějších, kde si zahrála, byl po boku Amandy Bynes v sitcomu Co mám na tobě ráda (2002 – 2006). Od roku 2015 je vdaná za Davea Ambramse a se svým bývalým partnerem, Peterem Facinellim, má tři dcery.

5IAN ZIERING (STEVE SANDERS) – 54 let

Zdroj: People.com

Steva si většina z nás pamatuje jako věčně vysmátého kluka, který stále vymýšlel nějaké hlouposti. Z toho mu pomohl Brandon, díky kterému nakonec dostal Steve rozum a stal se úspěšným vlastníkem novin. Stejně jako jeho kolegové se herectví stále věnuje, ale slávu mu přinesl až známý sci-fi snímek Sharknado, který se dočkal už pátého dílu (2017). V roce 2019 ho opět uvidíme v seriálu pod názvem Swamp Thing. Jistě Vám něco říkají Chippendales tanečníci, protože tam Iana v současné době taky můžete vidět. Co se týče vztahů, v letech 1997 – 2002 byl ženatý s modelkou z Playboye Nikki Schieler. Znovu se oženil v roce 2010 s Erin Ludwig, s kterou má dvě dcery.

6TORI SPELLING (DONA MARTIN) – 45 let

Zdroj: People.com

Tori Spelling byla jednou z hereček, které doslova spadla role v tomto seriálu do klína, protože její otec, Aaron Spelling, byl výkonným producentem. A co si o ní ze seriálu pamatujeme? Byla jedna z dívek, které se ztrátou panenství chtěly počkat až do svatby. Bohužel, jak si jistě vzpomínáte, se jí toto přání nesplnilo. Nakonec se vdala za svou první lásku ze střední, Davida. Co se týče její rodiny, je opravdu početná. V březnu 2017 se jí narodilo v pořadí již páté dítě a podle posledních informací zvažuje šesté! Jejím manželem je také herec, Dean McDermott. Podobně, jako její kolegové, si zahrála ve více seriálech.

7GABRIELLE CARTERIS (ANDREA ZUCKERMANN) – 57 let

Zdroj: pagesix.com

Sympatickou kudrnatou studentku si pamatujeme jako šéfredaktorku školních novin, do kterých se chtěl dostat také Brandon. Nejdřív byla na Brandona hodně nepříjemná. No pozděj ji parta přijala mezi sebe. S touto výbornou studentkou to však dopadlo tak, že se svým klukem otěhotněla a musela se školou seknout. Herečka si taktéž zahrála malé role v několika seriálech. 25 let je vdaná za burzovního makléře, s kterým má dvě děti. V současné době vede několik asociací, které se starají o zájmy herců. Vzhledem k tomu, že je nejstarším členem obsazení, stojí také za zmínku fakt, že napsala minulý rok pro magazín The Hollywood Reporter sloupek, v kterém vyzývala, aby se věk neuváděl na stránkách jako IMDB. K tomu se vyjádřila takto: „Tento problém se týče všech umělců, ale nejvíce žen.“

8BRIAN AUSTIN GREEN (DAVID SILVER) – 45 let

Zdroj: People.com

Nejmladším členem obsazení byl sympaťák David Silver. Právě kvůli věkovému rozdílu ho parta zpočátku nebrala mezi sebe, ačkoli o to velmi usiloval. Nakonec se mu to podařilo možná i díky tomu, že se náhodou stal nevlastním bratrem Kelly. Green se po konci Beverly Hills objevil v několika seriálech, z těch známějších stojí za zmínku například Smallville (2001 – 2011), Zoufalé manželky (2004 – 2012) a Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008 – 2009). Jistě si ho v Beverly Hills pamatujete i jako rozhlasového moderátora a DJ-e. Ve skutečném životě se také věnoval hudbě a vydal vlastní album s názvem One Stop Carnival. U hudby dále zůstal, ale jako producent. Je ženatý s herečkou Megan Fox, s kterou má tři syny. Podle nedávných informací zvažovali rozvod, ale nakonec se k sobě vrátili. Za zmínku stojí také film z minulého roku, v kterém si zahrál po boku Dannyho Treja s názvem Cross Wars, který však nemá moc dobré hodnocení (2,4/10 na IMDB).

Jistě by se dalo ještě napsat o dalších představitelích tohoto seriálu, avšak v článku jsem se soustředila na ty nejznámější, kteří se objevovali od první série. Kromě toho máme pro fanoušky tohoto seriálu skvělou zprávu, protože Beverly Hills se opět dočká remaku, ale tentokrát půjde o seriál, kde si zahrají přesně ti stejní herci své staré postavy, i když na starý seriál nebude navazovat, ale bude vyprávět původní děj odlišně. 


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


Zdroje: people.com; dennik.cz; dama.cz; imdb.com; cbs.com; seznamzpravy.cz