Krimi Big Ben mělo premiéru v roce 1996. Od té doby se všechny epizody vysílají opakovaně na našich televizních stanicích. Hlavní roli komisaře Bena Berghammera ztvárnil německý herec Ottfried Fischer. Jeho policejní kolegyní byla Sabrina Lorenzová, kterou si zahrála Katerina Jacob. V dalších rolích se objevili Ruth Drexel (Benova matka Resi), Udo Thomer (Benův policejní kolega Anton Pfeiffer), Gerd Anthoff (Anton „Toni“ Rambold) a další. Jak dnes vypadají Ben a Sabrina a co dělají se podívejte v našem článku.

Ben Berghammer – Ottfried Fischer (65 let)

FOTO: Profimedia, AFP

Ottfried Fischer je německý herec a humorista. Po maturitě začal studovat na právnické fakultě, toto studium ale záhy předčasně ukončil a se svými přáteli založil divadelní spolek Hinterhoftheater. Své první vystoupení jako humorista měl v roce 1989. Na jaře roku 1995 natočil první díl seriálu Big Ben (v originále Der Bulle von Tölz). Celkově natočil v letech 1995-2009 69 dílů, většina z nich byla natočena právě v bavorském městečku Bad Tölz.

Od roku 2003 jej můžeme vídat také jako Otce Brauna ve stejnojmenném seriálu (2003-2014). Je také nositelem prestižních německých cen – například Salzburger Stier 1985, Goldener Gong – ten získal v roce 1997 společně s představitelkou Benovy matky Ruth Drexlovou a také prestižní ocenění rakouské televize Goldene Romy „Zlatá Romy“ (pojmenováno po slavné rakouské herečce Romy Schneidrové, která dosáhla celosvětového věhlasu).

Poslední film, v kterém si zahrál, je Hanna Hellmann – Der Ruf der Berge z roku 2015. Kvůli Parkinsonově chorobě, kterou mu diagnostikovali v roce 2008, již v televizi příliš často nevystupuje, ale ruce do klína neskládá a občas se někde objeví. Je rozvedený a má dvě dcery.

Sabrina Lorenzová – Katerina Jacob (61 let)

FOTO: Profimedia, ddp images

Katerina Jacob je německá televizní a dabingová herečka. Má německé i kanadské občanství. V New Yorku vystudovala Lee Strasberg Institute a v roce 1977 studovala malířství v Mnichově. Díky své matce se stala již v patnácti slavnou a celostátně známou díky její první hlavní roli v Grete Minde (1977). Známá je hlavně díky seriálovým rolím, největší popularitu jí přinesla právě role Sabriny Lorenzové v seriálu Big Ben. Účinkovala v něm deset let a najednou byla v roce 2005 její role ze seriálu vyškrtnuta.

Filmy z poslední doby, v kterých si zahrála a byly i nadabovány do češtiny, jsou například Hotel snů: Chiang Mai (2010), Alpská klinika: Záležitost srdce (2011) nebo V řece života (2011). Naposledy se objevila u filmu v roce 2017 v Kreuzfahrt ins Glück – Hochzeitsreise nach Sardinien. Hlas propůjčuje herečkám Elizabeth Hurley a Emmě Thompson. V roce 2012 se zúčastnila sedmé sezóny taneční soutěže Dancing with the Stars (jako naše StarDance), kde vypadla v prvním kole. Má dceru Josephinu Jacob.


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


 

-reklama-