Populární německý kriminální seriál Big Ben měl premiéru již v roce 1996 a nové epizody se vysílaly až do roku 2009. Od té doby se opakovaně objevuje také na tuzemských televizních stanicích. Hlavní roli komisaře Bena Berghammera ztvárnil německý herec Ottfried Fischer, který právě slaví 67. narozeniny. Jak se oslavenec změnil a čemu se dnes věnuje, se podívejte v našem článku.

Ottfried Fischer je německý herec a humorista, který se narodil 7. listopadu 1953. Po maturitě začal studovat na právnické fakultě, toto studium ale záhy předčasně ukončil a se svými přáteli založil divadelní spolek Hinterhoftheater. Své první vystoupení jako humorista měl v roce 1989. Na jaře roku 1995 natočil první díl seriálu Big Ben (v originále Der Bulle von Tölz), který měl premiéru v lednu 1996. Celkově v letech 1995-2009 vzniklo 69 dílů, většina z nich byla natočena v bavorském městečku Bad Tölz.

FOTO: Tobias Hase, GERMANY OUT, Profimedia

Od roku 2003 jej diváci mohli vídat v další kriminálce jako Otce Brauna ve stejnojmenném seriálu, kde působil do roku 2014. Je nositelem několika prestižních německých cen, například Salzburger Stier (1985), Goldener Gong získal v roce 1997 společně s představitelkou Benovy matky Ruth Drexlovou a také prestižní ocenění rakouské televize Goldene Romy „Zlatá Romy“ (pojmenováno po slavné rakouské herečce Romy Schneidrové, která dosáhla celosvětového věhlasu).

Poslední film, ve kterém si zahrál větší roli, je Hanna Hellmann – Der Ruf der Berge z roku 2015. Kvůli Parkinsonově chorobě, kterou mu diagnostikovali v roce 2008, již v televizi příliš často nevystupuje, ale ruce do klína neskládá a občas se někde objeví. V loňském roce si střihl malou roli ve filmu Holy Spirit. Od roku 1990 do 2006 byl ženatý s novinářkou Renatou Bairich, se kterou má dvě dcery. V roce 2007 se jeho partnerkou a také manželkou stala Simone Brandlmeier, mají spolu dvě děti. Fotka níže je stará tři týdny, herec se ani navzdory pandemii nemoci Covid-19 nebojí vyjít ven mezi lidi.

View this post on Instagram

Gerade haben wir einen erfreulichen Besuch bekommen. Ottfried Fischer hat bei uns seine Bücher signiert. ☺️✍🏻Als wir fragten, ob wir Ihn bei Instagram veröffentlichen dürfen, war er sofort einverstanden und hat sich für euch in Pose geworfen. Herr Fischer wollte zwar lieber zu „Instakilo“, aber ich glaube das zählt. 😂😂😂 Also schaut doch gleich mal vorbei und holt euch die signierten Exemplare. Man muss ja auch schon langsam an die Weihnachtsgeschenke denken. 😀 #pustet #pustetpassau #niederbayern #ottfriedfischer #heimat #heimatistdawodirdietodesanzeigenetwassagen #ullsteinverlag #irgendwieundsowieso #ottfriedfischeristauchamstart #erinnerungen #bayern #heimatliebe #signiertebücher #bookstagram #instakilo

A post shared by Bücher Pustet Passau (@pustet_passau) on

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz