Již téměř týden máme možnost si do kina zajít na nejnovější film od studia Warner Bros., které si tentokrát do parády vzalo komiksové složení anti-hrdinek Birds of Prey. Bohužel ani Margot Robbie jako Harley Quinn nezachránila nízké tržby, a tak se tvůrci rozhodli vydat jinou cestou – změnili název celého filmu.

Tématem projektu od čínské režisérky Cathy Yan s téměř dvouhodinovou stopáží je rozchod Harley Quinn (Margot Robbie) s populárním záporákem Jokerem, nebo chcete-li ,,Panem J“. Tahle událost, se kterou se musí vypořádat, ji nutí dělat všelijaké hlouposti jako doposud, jen s tím rozdílem, že všechna tíha a odpovědnost jejích činů spadá jen na ni a nikdo ji z případných průšvihů nezachrání. Snímek opravdu jen volně navazuje na film Suicide Squad z roku 2016 (David Ayer), kdy například vidíme pár flashbacků či starý oblek Harley Quinn.

Ačkoliv se do hlavní role vrátila nádherná Margot Robbie, divákům to zřejmě nestačilo. Před uvedením do kin se předpokládalo, že za první víkend studio z kin v USA utrží přes 40 milionů dolarů, přičemž reálný výdělek činil 33 milionů dolarů, celosvětově pak tržby vystoupaly na 88 milionů dolarů. Tato predikce byla ze stáje DC filmů ta vůbec nejnižší, a není divu. Nejedná se totiž o velkolepý projekt, ale o jednu z vedlejších popcornových náloží, která nikterak nezasahuje do hlavní dějové linie komiksového světa na velkém plátně. Tvůrci a produkce do projektu vložili částku okolo 84,5 milionů dolarů.

Z důvodu nízkých tržeb se studio rozhodlo pro zásadní krok. Původní název ,,Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)“ byl změněn na zkrácenou verzi ,,Harley Quinn: Birds of Prey“. Nový název různorodé dobrodružství bývalé psycholožky, ke které se v závěru filmu přidají další dvě členky, vystihuje ještě lépe, ovšem tento krok bude stát tvůrčí tým několik dalších desítek milionů dolarů navíc. Nejenom, že bude muset předělat veškeré plakáty a propagační materiály, nýbrž také poprosit distribuci o předělávku všech názvů. Naštěstí film v kinech sotva začal, a tak se zase tolik neděje a my budeme jen doufat, aby to přilákalo větší pozornost komiksových i filmových fanoušků.

A co Vy, fanoušci komiksů? Byli jste se na Harley Quinn: Birds of Prey již podívat? Co na snímek říkáte? Podělte se o svůj názor dole v komentářích!

-reklama-
Podělte se o svůj názor: