Populárního herce Dwayna ,,The Rock“ Johnsona zná v dnešní době naprosto každý – už jen kvůli jeho nejslavnější roli ze série filmů Rychle a Zběsile, Pobřežní hlídka či Král Škorpion. Nyní je to ale vůbec poprvé, co si herec střihne roli anti-hrdiny v celovečerním filmu od studia Warner Bros, který k nám zavítá za dva roky.

Ačkoliv je jedním z nejlépe placených herců 21. století, roli anti-hrdiny ve speciálním kostýmu potaženém tmavou látkou a velkým znakem blesku na hrudi se mu podařilo vybojovat až nyní, po několika letech čekání. Podle slov představitele jsou komiksové sešity výborným zpestřením volné chvíle a je pro něj čest, že může hrát anti-hrdinu, potažmo záporáka pro tak velké studio, jako je Warner Bros. O koho ale vlastně jde? A bude příběh propojen se Shazamem, jehož sólovku jsme v kinech viděli letos na začátku dubna?

View this post on Instagram

The Man in Black ⚡️ Like most kids growing up, I dreamed about being a superhero. Having cool superpowers, fighting for what’s right and always protecting the people. It all changed for me, when I was 10yrs old and was first introduced to the greatest superhero of all time – SUPERMAN. As a kid, Superman was the hero I always wanted to be. But, a few years into my fantasy, I realized that Superman was the hero, I could never be. I was too rebellious. Too rambunctious. Too resistant to convention and authority. Despite my troubles, I was still a good kid with a good heart – I just liked to do things my way. Now, years later as a man, with the same DNA I had as a kid – my superhero dreams have come true. I’m honored to join the iconic #DCUniverse and it’s a true pleasure to become, BLACK ADAM. BLACK ADAM is blessed by magic with the powers equal to SUPERMAN, but the difference is he doesn’t toe the mark or walk the line. He’s a rebellious, one of a kind superhero, who’ll always do what’s right for the people – but he does it his way. Truth and justice – the BLACK ADAM way. This role is unlike any other I’ve ever played in my career and I’m grateful to the bone we’ll all go on this journey together. BLACK ADAM 12.22.21 ⚡️ Huge thank you to my friends, @jimlee and @bosslogic for this first time ever bad ass collaboration.

A post shared by therock (@therock) on

Odpověď je ano, jelikož jde ve své podstatě o neoficiální spin-off, znamenaje, že vytvořený snímek sdílí podobný příběh, případně navazuje na určité události z jiného filmu. Postavy Black Adama jsme se totiž měli dočkat právě v pokračování Shazama z letošního roku, kde měl Zachary Levimu Dwayne Johnson zatápět svými mocnými silami bohů. Tento nápad byl ale smeten ze stolu a tvůrci si řekli, že chtějí vytvořit plnohodnotný film a představit nám postavu od začátku až do konce v samostatném příběhu. Charismatu má Johnson víc než dost a kvalitní herec to je, čili v tom není žádný zádrhel.

A kde se vlastně Black Adam, vlastním egyptským jménem Teth-Adam (v překladu ,,Mocný Adam“) vzal? Samozřejmě existuje několik různých komiksových zrodů, z nichž úplně ten nejstarší vypráví o postavě jako o vyvoleném mladém muži, kterého si mocný kouzelník Shazam vybral jako svého nástupce – díky jeho morálce a silném uvažování. Po vyslovení onoho slova, Shazam, se pokaždé přemění na svalnatého hrdinu, který je mocný, odolný, rychlý, neprůstřelný, který dokáže létat a mimo jiné i ovládat hromy, blesky a všelijaké egyptské entity.

Časem však začnou tyto nově získané síly Adamovi lézt víc a víc na mozek, až ho doslova pohltí, kompletně mu rozpoltí psychiku a díky tomu začne páchat zlo – čím silnější je, tím víc ho to baví. Stane se tak úhlavním nepřítelem Captaina Marvela (později Shazama/ Billyho Batsona), na kterého narazí po cestě za nekalým dobrodružstvím. Ačkoliv má být film čistě Adamovou záležitostí, šušká se i o tom, že by se na chvilku mohl ukázat i Zachary Levi v kostýmu superhrdiny či Henry Cavill v Supermanských elasťácích, který čirou náhodou před pár dny oznámil, že s rolí Muže z oceli ani omylem nekončí – jak si mnozí diváci mysleli.

Režie filmu se ujme Jaume Collet-Sera, na scénáři se pomalu začíná pracovat. Příběh má být temný, zlý.. tak, jak jsme u Warner Bros. poměrně byli zvyklí. Premiéra je naplánována na 22.12. 2021.

-reklama-