S nadcházejícími fázemi Marvelu přichází i plno pokračování známých filmů, a to včetně druhého Black Panthera. Toho si vezme do parády opět režisér Ryan Coogler, který tentokráte slibuje, že příběh bude zcela odlišný. Co tedy o pokračování víme?

První zmínka o druhém díle padla na minulém ročníku kulturní akce D23 Expo. Zde patří veškerý program chystaným projektům od společnosti Disney včetně animovaných snímků, videoher i hraných filmů. A jak známo, právě Disney vlastní mimo jiné i značku Marvel. O té nehovořil nikdo jiný, než tvůrčí prezident komiksového giganta, Kevin Feige. 

Prohlásil, že Black Panthera 2 opět zrežíruje Ryan Coogler, který se vzápětí objevil na pódiu a doplnil pár informací. Snímek bude mít premiéru 5. května 2022 a z hereckého obsazení se můžeme opět těšit na Chadwicka Bosemana (T’Challa / Black Panther), Lupitu Nyong’o (Nakia), Danai Gurirau (Okoye), Letitiu Wright (Shuri), Winstona Dukea (M’Baku) a Daniela Kaluuya (W’Kabi). Kolovaly rovněž spekulace o návratu Martina Freemana do role Everetta K. Rosse a Michaela B. Jordana do role Killmongera, ovšem na oficiální potvrzení si musíme počkat.

Zda-li snímek zapadne do 4. filmové fáze MCU či až do té následující, společně se Strážci Galaxie Vol. 3 (James Gunn), Bladem, Captain Marvel 2 a dalšími, není známo. Stejně tak nevíme, kdy vůbec vzhledem k momentální koronavirové situaci začnou přípravy. Podle tvůrců by však premiéra přesunuta být neměla.

Embed from Getty Images

Ryan mimo jiné dodal, že překonat úspěch jedničky, která si v kinech vydělala přes 1,3 miliardy dolarů a k tomu hned tři sošky Oscara (plus plno dalších ocenění), nebude snadné. Proto by chtěl příběh zaměřit více na jednotlivé postavy, investovat přípravy do vizuální stránky a kromě současnosti nám také představit minulost celé Wakandy. Pravděpodobně tak uvidíme přeměnu malé vesnice na tu nejvyspělejší civilizaci světa.

Těšíte se na druhý sólový snímek s králem T’Challou a dalšími oblíbenými postavami? Kdo myslíte, že bude hlavním záporákem? Podělte se o své názory níže do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz