Milovníci komiksů si v posledních letech užívají nový zlatý věk tohoto dnes již mainstreamového žánru a každoročně se mohou těšit na několik nových filmů s jejich oblíbenými hrdiny. Ani rok 2020 nebude výjimkou a fanoušci světa Marvelu již vyhlíží novou sólovku, v které se po dlouhých deseti letech čekání a uvedení na filmové obrazovky ukáže v plné parádě první ženská avengerská hrdinka, Black Widow.

O tom, zda bude mít tajná ruská agentka Natasha Romanoff vlastní film, se spekulovalo už hodně dlouho. Samotná postava se poprvé objevila ve filmu Iron Man 2 režiséra Jona Favreaua, od té doby to nejen s ním, ale i s ostatními Avengery táhne už nějaký ten pátek, přesto jsme nikdy nedozvěděli příliš detailů z její minulosti. A poté, co porazila jejího dlouhodobého parťáka Clinta Bartona aka Hawkeye (kterého ztvárňuje Jeremy Renner) ve hře „kdo se jako první zabije“, jsme se tak nějak smířili s tím, že se s ní dále už neuvidíme.

Ale omyl! Natasha se společně se svou představitelkou Scarlett Johansson vrací v plné parádě do svého vlastního filmu, který, jak už všichni dlouho víme, bude popisovat události mezi filmy Captain America: Civil War a Avengers: Infinity War.

FOTO: commons.wikimedia.org

Časová osa filmu však zklamala některé fanoušky, neboť se tak nějak doufalo, že se konečně dozvíme, co se stalo v té zatracené Budapešti, o které Natasha s Clintem tak rádi mluví. Taky nás docela nalákal její záblesk do minulosti, kterým si musela projít ve filmu Avengers: Age of Ultron, kdy ji Scarlett Witch v podání Elizabeth Olsen pořádně popletla hlavu. Každopádně, film ještě v kinech není, proto nemusíme házet flintu do žita.

Na Oscarech byl totiž i Paul Gooch, který se podílel na kostýmech a maskách právě ve filmu Black Widow a prozradil, že šli s maskami do doby, kdy byly postavy mnohem mladší, než si všichni myslíme. Také se neustále spekuluje o možném cameu samotného Jeremyho Rennera či Roberta Downeyho Jr. jako Iron Mana. To, zda se Cate Shortland, režisérce tohoto snímku, opravdu podaří dát dějovou linku dohromady i s možnými camei či záblesky do minulosti, si budeme muset ještě chvíli počkat.

Snímek Black Widow startuje v kinech 30. 4. 2020 a zde se můžete podívat na trailer:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz