V pondělí kolem poledne k nám konečně dorazil slibovaný trailer ke snímku Black Widow. Film s půvabnou Scarlet Johansson v hlavní roli nám v květnu otevře 4. Fázi MCU a všichni už se nepochybně těší na to, až uvidí tajnou agentku v akci. Co nám ukázka odhalila?

Hned na začátku vidíme Budapešť, což je skvělá zpráva. V průběhu posledních let se v jednotlivých Marvelovkách o tomto maďarském městě Black Widow s Hawkeyem (Jeremy Renner) několikrát zmínili, avšak co přesně se zde odehrálo nevíme a snad nám to už konečně představitelé objasní.

Poté následuje pár flashbacků, ve kterých vidíme malou Natashu Romanoff a baletky. U toho je slyšet hlas Scarlet Johansson, která vede řeč o práci agentky a o tom, že předtím neměla nic. Hlavní představitelku totiž již odmala učili bojovým technikám a pohybu v utajení. Kromě toho se nám představuje Yelena Belova (Florence Pugh).

Dále jsme svědky akčních scén, padajících sloupů, výstřelů ze zbraní, vrtulníků a nového bílého kostýmu, který byl odhalen v rámci letošního Comic-Conu v San Diegu. Mimo to se poprvé seznamujeme s Red Guardianem (David Harbour) a hlavním záporákem filmu, Taskmasterem, jehož představitel překvapivě stále nebyl oznámen.

Po zhlédnutí ukázky je jasné, že film bude sázet na akční scény a skvělou podívanou, přičemž těch tady má být ze všech Marvelovských snímků úplně nejvíc. Co by také diváci měli jiného čekat, když se jedná o představení té nejdrsnější agentky z MCU, že?

Kromě zmíněných herců byl potvrzen také William Hurt, který opět ztvární Thunderbolta Rosse. Asi největším trhákem je však Robert Downey Jr (Tony Stark/Iron Man), který sice již zemřel, ovšem opět se na malou chvíli objeví v podobě camea a něco s Natashou zkonzultuje. Děj celého filmu se totiž odehrává v minulosti, a to po událostech filmu Captain America: Civil War (2016) a před Avengers:Infinity War (2018).
Dále si ve snímku zahraje Rachel Weisz, Ray Winstone či Michelle Lee.

Premiéra v českých kinech je stanovena na 30.4. 2020.

-reklama-