„A to já vždycky poznám, že to dávaj, protože mi choděj žádosti o přátelství.“ Takto se k nekonečnému opakování trilogie Slunce, seno vyjádřila v rozhovoru s Mírou Hejdou Veronika Kánská (55), představitelka Blaženy. I když již desítky let nehraje, o to více je až s podivem, že stále je pro všechny i po tolika letech „Blaženou“. Mimo Slunce, seno si zahrála již jen v Discopříběhu a po delší odmlce v roce 2008 v dramatu Kanadská noc.  A co když na ni někdo volá „Blaženo„? Nemá to prý ráda.

Od dětství velmi toužila stát se herečkou a navštěvovala nejrůznější konkurzy. Při výběru obsazení do Troškovy komedie Bota jménem Melichar sice žádnou roli nezískala, ale režisér si jí všimnul a o dva roky později ji obsadil jako Blaženu Škopkovou. Vystudovala gymnázium s uměleckým zaměřením a poté se zkoušela dvakrát dostat na DAMU, ale neúspěšně. Přesto dál pokračovala s herectvím, jezdila s Helenou Růžičkovou po zájezdech, což jí prý tehdy stačilo a pak se na to podle svých slov „vyflákla“. Není prý natolik ambiciózní, aby se tehdy zkoušela ještě znovu dostat na školu nebo pokračovala v herectví aktivně i nadále.

Ve stejném roce, kdy měly premiéru filmy Slunce, seno, erotika a Discopříběh 2, si zahrála i ve videoklipu Michala Davida (video níže), který byl natočen a nazpíván ke druhé zmíněné komedii. V rozhovoru s Mírou Hejdou přiznala, že při tomto natáčení klipu se neuvěřitelně opili, dle jejích slov doslova zbořili. Jezdili totiž téměř celý den v limuzíně spolu s Michalem Davidem a Evou Čížkovskou a popíjeli vodku, šampus a vlastně vše, co v baru našli.

Vystřídala několik profesí, prodávala zmrzlinu, pracovala v cestovce, až si prý sama říkala, čím ještě vlastně nebyla. Do konečné profese knihovnice se dostala tak, že před lety odešla z Prahy za svým partnerem a tam začala dělat v knihovně. Na této práci má ráda svůj klid a neměnila by.

Na otázku, zda by se toužila ještě po letech vrátit k herecké kariéře, uvedla, že už ne. Ráda tráví čas na své zahradě, jezdí na chalupu a nemá tendence se někde předvádět. Na natáčení se Zdeňkem Troškou ale vzpomíná ráda, bylo to pro ni jako prázdniny. Sám Troška se jí ale i přesto, že se stala jeho objevem a on pak natáčel spousty dalších filmů, již neozval, i když si sama říkala, že by jí mohl nějakou malou roli nabídnout. 

Její dcera Anna-Marie (27) žije s miliardářem a bývalým automobilovým závodníkem Richardem Chladem (57). Jak se ona sama dívá na vztah dcery a svého vrstevníka? S odpovědí váhala, ale její dcera je prý chytrá a snad i ví, co dělá a vyhovuje jí to. Na starší muže byla dle slov své matky vždy. Její syn Adam (17) chodí na střední školu a kromě studia má své koníčky. Například se věnuje třetím rokem včelaření, má motorku, fotbal a další. 

Kdyby teď někdo přišel a nabídl jí roli, co by řekla? Kdyby byla nabídka pěkná a zajímavá, šla by do toho. A co by si chtěla zahrát? Bez váhání uvedla, že lékařku. I když se živí jako knihovnice a herecky aktivní není, pro většinu národa již zůstane Blaženou z Hoštic.

V její roli si ji můžete připomenout ve Slunce, seno a pár facek 31. prosince v 0:25 a ve Slunce, seno, erotika také na Primě 31. prosince v 16:05.

Zdroje: Limuzína s Mírou Hejdou, csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA