Rodina Griswoldů, to jsou Clark (Chevy Chase), jeho žena Ellen (Beverly D’Angelo) a děti Rusty a Audrey. Na své cestě po Evropě v komedii Bláznivá dovolená v Evropě (1985), kterou vyhráli v televizní soutěži, zažívají nespočet prekérních situací a bláznivých trapasů. 

Russell – Jason Lively (52 let) 

Embed from Getty Images

Celým jménem Ronald Jason Lively je herec, kterého nejvíce proslavila role Rustyho Griswolda ve druhém pokračování Bláznivé dovolené. Kromě tohoto filmu se objevil již jen v dalších několika béčkových filmech a s malou rolí ve čtyřech seriálech. V současné době pracuje pro počítačovou společnost a je vlastníkem a provozovatelem Jimmy Crack Corn. Má manželku a dvě děti. Jeho mladší sestrou je Blake Lively (32), partnerka Ryana Reynoldse. (na snímku výše je Jason se svými syny a sestrou Blake)

Audrey – Dana Hill († 32 let)

Vlastním jménem Dana Lynne Goetz používala příjmení matky, aby si lidé nemysleli, že využívá protekce. Její otec totiž vlastnil reklamní agenturu a ona získala první role právě v reklamách. Kromě herectví se věnovala i atletice, ale v deseti letech jí po kolapsu diagnostikovali diabetes mellitus a tak svou slibnou kariéru musela ukončit. Po roli Audrey v  komedii Bláznivá dovolená v Evropě již v herectví nepokračovala a věnovala se pouze dabingu animovaných filmů. Poslední snímek ve kterém propůjčila svůj hlav byl Zvoník u Matky Boží (1996). V květnu 1996 upadla do diabetického kómatu a poté překonala cévní mozkovou příhodu. O pár týdnů později (15. července 1996) bohužel zemřela ve věku 32 let.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA