Argentinská romantická telenovela Divoký anděl měla premiéru 16. listopadu 1998 a na přelomu tisíciletí si získala velkou popularitu také u českých diváků. V hlavních rolích jsme mohli vidět Natalii Oreiro jako Milagros a Facunda Aranu jako Iva Di Carla. Představitel dlouhovlasého „blonďáka“ s copem, který právě slaví 49. narozeniny, má dnes zcela jiný hlavní zdroj obživy a herectví se věnuje jen okrajově. 

Argentinský herec a hudebník Jorge Facundo Arana Tagle se narodil 31. března 1972 v argentinském Buenos Aires. Před kamerou se objevil poprvé v roce 1992 v seriálu Son de diez. Poté následovaly další role v seriálech Chiquititas (1995), Divoký anděl (1998), Yago, syn džungle (2001), Jsi můj život (2006) a další.

U filmu se objevil poprvé v roce 2001 v dramatu Sedm na útěku, celkově získal obsazení pouze v pěti filmech, naposledy v roce 2017 v Adiós querido Pep. Od září 2019 působí v seriálu Pequeña Victoria.

Arana má dnes herectví jen jako vedlejší uměleckou činnost a živí se převážně hudbou. Má vlastní kapelu, ve které hraje na saxofon a zpívá. Umělec se věnuje také charitě, aktivně spolupracuje s UNICEF i dalšími charitativními organizacemi.

V roce 2012 se jeho manželkou stala modelka María Susini a vychovávají spolu tři děti.

V sedmnácti letech onemocněl rakovinou a po náročné jedenáctiměsíční chemoterapii a pěti letech lékařského dohledu byl nakonec plně vyléčen. V roce 2012 se pokusil zdolat Mount Everest, ale kvůli respiračním potížím musel být evakuován. Podařilo se mu to až napodruhé v roce 2016.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR