O takzvané dětské herce v Hollywoodu rozhodně není nouze, přejít však do dospělosti a zároveň si udržet svou popularitu není snadný úkol. Všichni známe příběhy dětských hvězd, které vyhasly a už o nich nikdo nikdy neslyšel. Staci Keanan alias „štěkna“ Dana ze seriálu Krok za krokem sice jako dospělá herečka zaznamenala jistý úspěch, ale již více než deset let se herectví nevěnuje. Vydala se na dráhu práva.

Staci Keanan se narodila 6. června 1975 v Devonu v Pensylvánii jako Anastasia Sagorskyová a jak její jméno napovídá, má slovanské předky. Svou kariéru zahájila ve čtyřech letech na módních přehlídkách a jako malá modelka v časopisech. V osmi letech se s matkou a sestrou přestěhovala do New Yorku a kromě dobrého prospěchu ve škole sladila kariéru modelky se začínající divadelní kariérou.

Získala několik prestižních školních ocenění, včetně soutěže o nejlepší esej města New York a Národní olympiády jazykových dovedností. Co se týče její herecké kariéry, od modelingu se dostala k reklamám, dabingu a znělkám a poté získala role v několika miniseriálech a televizních speciálech.

Její první hlavní rolí byla Nicole Bradfordová v situační komedii My Two Dads (1987). Za svou práci v tomto seriálu získala cenu Youth In Film Award a cenu Sixteen Magazine’s Top TV Newcomer Award. V roce 1989 se Staci dostala na stříbrné plátno v hororu Lisa (1989) a poté si zahrála v kultovním sitcomu Krok za krokem (1991-1997) od stanice ABC, kde hrála roli blonďaté Dany, bystré mladé feministky.

Po skončení seriálu Krok za krokem však na více než deset let zcela zmizela ze záře reflektorů a nakonec se vrátila až v roce 2010 ve filmech Zase ona!, Smrt a kremace a Holyman Undercover. To byla však definitivní tečka za její hereckou kariérou. O tom, proč herečka nenavázala na devadesátá léta, se vedly četné spekulace. Některé z nich tvrdí, že se vlastně nedokázala zbavit dětského stereotypu, který často sužuje herce a herečky, kteří začínají svou kariéru v dětství.

Posted by Notre belle famille on Thursday, December 3, 2020

Pravdou však je, že Staci, která se nyní jmenuje Stacy Birtwhistle, se má dnes vlastně velmi dobře. Ukázalo se, že její přestávka v herectví byla zcela dobrovolná. Patrick Duffy, který s ní hrál v seriálu Krok za krokem, prozradil, že jí napsal doporučení, aby byla přijata na práva. V roce 2013 dokončila studium na Southwestern Law School a nyní pracuje na plný úvazek jako advokátka v Los Angeles v Kalifornii.

Posted by Notre belle famille on Thursday, December 3, 2020

Zdroje: imdb.com a tvovermind.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR