Přísná dieta a hodiny v posilovně. Tak by se dala shrnout příprava většiny herců na jejich nadcházející snímky. Příprava Ramiho Maleka na film Bohemian Rhapsody byla ale obzvláště náročná. Kromě vzhledu, se musel naučit pohybovat, chovat, vystupovat a mluvit jako legendární zpěvák kapely Queen Freddie Mercury. 

Zatímco většina kritiků snímek Bohemian Rhapsody neohodnotila úplně příznivě, diváci si film zamilovali. Biografické drama se zaslouženě dostalo až na první místo nejvýdělečnějších filmů v České Republice za rok 2018. Rami Malek, představitel Freddieho Mercuryho, se v roční přípravě na film opravdu nadřel. Musel držet přísnou dietu a strávit v posilovně několik hodin denně. V rozhovoru pro magazín The Wrap prozradil podrobnosti.

pitchfork.com

„Mým hlavním cílem nebylo nabrání svalů, ale chtěl jsem, aby bylo moje tělo schopné zvládnout natáčení dvaadvacetiminutového koncertu pořád dokola po dobu 5 dnů. Inu, bylo to nemožné. Občas jsem jen ležel na zádech a snažil se nadechnout se, co nejvíce to šlo. Držel jsem také speciální dietu. Jeden týden jsem nabíral svaly a ten další, jsem musel všechno shodit, kvůli natáčení mladého Freddieho, který byl hodně vychrtlý. Takový přístup nikomu nedoporučuji,“ řekl herec s egyptskými kořeny.

Jak už bylo zmíněno, hlavním cílem nebyly svaly, ale hodně energie. Úplně první natáčenou scénou byl koncert Live Aid v londýnském Wembley z roku 1985. Koncert sice diváci viděli až na konci filmu, ale pro Ramiho to znamenalo, že nejprve musí nabrat svaly a poté je zase rychle shodit, aby se v dalších natáčených scénách podobal mladému Freddiemu. Malek také prozradil, že některé scény byly točeny bez přestávky, takže Mercuryho ikonický projev musel hrát několik desítek minut v kuse.

-reklama-