Kdo by neznal kapelu Queen a Freddieho Mercuryho, který vzdoroval všem stereotypům a tradicím, vždyť i samotné jméno Queen bylo výsměchem královské rodině. Je až zarážející, že jsme museli čekat 27 let od zpěvákově smrti, než nám byl představen film o jedné z největších legend 20. století.

Pokud jste sledovali průběh příprav Bohemian Rhapsody, nejspíše vám neušlo, jaké nepříjemnosti se s tímto filmem pojily. Ať už se jedná o odchod režiséra Bryana Singera nebo neshody s původním představitelem slavného zpěváka komikem Cohenem, který měl v plánu natočit film, který by kladl mnohem větší důraz na Freddieho promiskuitu a jeho vztah k drogám. Cohenova představa se ale vůbec neslučovala s podmínkami, za kterými si pevně stáli zbylí členové kapely Queen, a tak byl komik vyměněn za mladého Ramiho Maleka, který ve své první velké roli zazářil.

Rami Malek totiž není pouze skvělý herec, on je přímo geniální. Přesně si nastudoval Mercuryho postoj těla, chůzi, pohyby a ono typické „freddiovské showmanství“ a já mám pocit, že tu máme vážného kandidáta na sošku Oscara. Za zmínku ovšem stojí i výkony ostatních herců, kteří se se svými postavami poprali také velmi obstojně – Lucy Boynton jako Freddieho přítelkyně Mary a Gwylim Lee, Ben Hardy a Joseph Mazzello jako zbytek kapely Queen. U všech těchto postav je navíc třešničkou na dortu ohromující podobnost s jejich předlohami a také skvělé kostýmy, které to celé krásně dokreslovaly.

https://www.csfd.cz/film/300902-bohemian-rhapsody/galerie/?type=1

Seznamte se s Freddiem Mercurym (vlastním jménem Farrokh Bulsara), původem indickým chlapcem, který si připadá jako vyvrhel, jako někdo, koho společnost nikdy doopravdy nepřijme. Tohle se ale změní, když se seznámí s kapelou Smile, tedy jejími pozůstatky, z níž právě odešel její hlavní zpěvák. Bubeník Roger Taylor a kytarista Brian May se samozřejmě dají s Freddiem dohromady a ještě k sobě přiberou čtvrtého do party, baskytaristu Johna Deacona. A tak se zrodil Queen a dobrodružství může začít.

Staneme se tak svědky jejich historicky prvního společného koncertu ve studentské hospodě, nahrávání prvního alba a vytvoření nesmrtelné Bohemian Rhapsody. Mezitím se Freddie zamiluje do dívky Mary a věnuje ji nejen své srdce, ale také píseň Love Of My Life. Queen se stává čím dál slavnější, jezdí na turné po USA a hraje dokonce i v dalekém Japonsku. Jenže jak už to tak bývá, když jde něco vážně dobře, velmi rychle se to pokazí.

-reklama-