Jestli jste někdy pochybovali o tom, že by animátoři od Pixaru byli ve svém oboru ti nejlepší, tak je tady úžasná krátká animace s názvem Borrowed Time, aby Vaše pochybnosti už navždy dala k ledu.

Dva animátoři z Pixaru, Andrew Coats a Lou Hamou-Lhadj, pracovali na tomto animovaném filmu sami pět let ve svém volném čase, ale taky jde na finálním produktu jejich úsilí rozhodně znát, animace sbírala úspěch na jednom filmovém festivalu za druhým. A co je na tom nejlepší – Borrowed Time je nyní možné zdarma zhlédnout na Vimeo.com.

Animace zachycuje osamoceného šerifa, jak vzpomíná na místě dávné nehody na bolestivé vzpomínky, a to za doprovodu hudby od uznávaného skladatele Gustava Santaolalla, ktrý má například na svědomí hudbu z filmu Zkrocená Hora nebo ze hry The Last of Us.

btime5

 „Našim cílem bylo udělat něco, co by zpochybnilo ten názor, že animace je žánr, a že je navíc především pro děti,“ řekl Lou Hamou-Lhadj, „vážně jsme chtěli udělat něco, co by bylo svým obsahem trochu dospělejší a dokázat tak, že animace může sloužit k vyprávění jakýchkoliv příběhů.“

Dalo by se říct, že tímto Borrowed Time dokázal v šesti minutách více, než většina filmů ve dvou hodinách.

 „Bylo hodně technických překážek,“ prozradil Andrew Coats, „je tady jeden tým, většinou pracuje na některém z našich filmů, který nám zkrátka nemohl pomoct, takže jsme všechno museli zvládnout sami.“

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz