Americký rodinný seriál Krok za krokem je dnes již považován za kultovní a v reprízách jej diváci mohou na televizních obrazovkách sledovat denně. Většina herců, kteří se v sitcomu objevili v hlavních rolích, své popularity z 90. let nevyužili a hereckou kariéru pověsili na hřebík. Jedním z nich je také Brandon Call, představitel J.T.ho, který právě slaví 44. narozeniny. Pro stažení se ze záře reflektorů měl bývalý herec však jiný důvod než jeho herečtí kolegové.

Vlastním jménem Brandon Spencer Lee Call se narodil 17. listopadu 1976 ve městě Torrance ve slunné Kalifornii. Od svých čtyř let hrál v seriálech a byl populární dětskou hereckou hvězdou. Kromě seriálu Krok za krokem si jej diváci pamatují také jako Hobieho Buchannona v prvních dvou řadách seriálu Pobřežní hlídka.

Jeho filmový debut přišel v roce 1985, kdy svůj hlas propůjčil pro animovaný rodinný film Černý kotel z dílny studia Disney. Ve stejném roce přišla i jeho první hraná role v krimi thrilleru Zubaté ostří. V roce 1989 si zahrál ve filmech Warlock, Slepá zuřivost a The Gifted One. O rok později se objevil ve snímku Dobrodružství Forda Fairlanea a v roce 1991 byl jeho posledním filmem kariéry muzikál For the Boys.

Od roku 1991 se věnoval výhradně natáčení seriálu Krok za krokem. 3. září 1996 jej při cestě z natáčení seriálu postřelil neznámý střelec. Útočník tvrdil, že nevěděl, na koho míří, přestože byl Brandon postřelen do obou paží. Natáčení muselo být na několik týdnů přerušeno.

Herec se naštěstí plně uzdravil a dotočil ještě poslední dvě série, které od stanice ABC odkoupila televizní společnost CBS a vysílala je od 19. září 1997 do 26. června 1998. Poté byl seriál ukončen a s ním skončila také kariéra Brandona Calla.

Posted by Kelly Call on Sunday, December 29, 2019

Traumatizován z událostí z osudné noci, kdy byl postřelen, se rozhodl stáhnout se z veřejného života a užívat si rodinnou idylku mimo objektivy novinářů. Se svou manželkou Kelly a dcerou Brooke žije ve městě Vista, kde vlastní a provozuje benzinku a automyčku. Na natáčení má údajně dobré vzpomínky, hereckou kariéru by však za své podnikání rozhodně nevyměnil.

Picture from last night with my love😍💏❤

Posted by Kelly Call on Saturday, October 5, 2019

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz