Rosamund Pike, která se stala známou především díky postavě Bond girl ve filmu Dnes neumírej, žije již od září 2019 v Praze. Na svůj pobyt v Česku však nejspíše nezapomene.

Rosamund Pike žije již několik měsíců v Praze, přestěhovala se sem i se svým manželem matematikem a businessmanem Robiem Uniackem a syny Solem (8) a Atomem (6).

Tvrdí, že střední Evropa je perfektní pro výlety autem a sama také takový výlet se svou rodinou podnikla – a to sice do Českého Krumlova. Zde chtěla prý vyzkoušet typickou českou aktivitu pro rodiny s dětmi – rafting na řece. Rosamund však nevěděla, že Český Krumlov je také oblíbené místo pro pořádání rozluček se svobodou.

Na řece prý rodinka uviděla několik spoře oděných slečen v bikinách na lodi, které za sebou táhly nafukovacího panáka s obří erekcí. Rosamund prý také nikdy předtím neviděla opilejší lidi – byl tam muž, který se zvedl, ale okamžitě spadl. Další opilec spadl do bahna a postříkal s ním i slečny na lodi. Když to viděli Solo a Atom, od té doby si začali hrát na opilce.

Když byla Rosamund dotázána, jestli se při lockdownu naučila nový jazyk, odpověděla, že její děti umí mandarínsky a že ji začaly učit také. Zmínila ale, že si uvědomuje, že by se měla učit česky a že je ironické, když žije v České republice a učí se mandarínštinu.

Herečka se do Prahy přestěhovala kvůli tomu, že zde má natáčet první sérii fantasy seriálu The Wheel of Time na motivy románu Roberta Jordana – zde si Rosamund zahraje magičku Moiraine.

Nedávno měla na Netflixu premiéra filmu I Care A Lot (Jako v bavlnce), kde Rosamund ztvárňuje manipulativní zákonnou zástupkyni, která, místo aby pečovala o své klienty, si z nich udělá dojnou krávu a získá nad nimi absolutní moc.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.