Satirická parodie rodinných seriálů Ženatý se závazky měla premiéru v roce 1987 a díky vysoké sledovanosti se nakonec natáčela dlouhých 10 let. Rodinka v čele s Alem Bundou je však u diváků oblíbená i po více než 33 letech od premiéry a na televizních obrazovkách populární sitcom vídáme i dnes. Jednu z hlavních rolí si zahrál tehdy třináctiletý David Faustino, který právě slaví sedmačtyřicet. 

David Faustino se narodil 3. března 1974 v Los Angeles v Kalifornii jako druhé ze tří dětí. Jeho otec byl hollywoodským kostymérem a už když byly malému Davidovi tři měsíce, dohodil jej do komediální show Lily Tomlin.

V pěti letech se objevil v několika televizních reklamách a o rok později debutoval v televizním dramatu Act of Love (1980) s Mickeyem Rourkem a Ronem Howardem. V roce 1987 získal roli Budricka „Buda“ Franklina Bundy v sitcomu Ženatý se závazky, za kterou byl v šestkrát nominován na cenu Young Artist Award. V seriálu účinkoval až do jeho ukončení v roce v roce 1997.

Pro Davida Faustina byla role v seriálu Ženatý se závazky vrcholem jeho herecké kariéry. I když se na sobě snažil i dále pracovat, většina jeho televizních rolí byla jen jednorázovou záležitostí. Na rozdíl od mnoha jiných bývalých dětských herců Faustino nikdy neměl žádný větší skandál, tedy až na jedno zatčení za držení marihuany v roce 2007. Ani to mu však nepomohlo k tomu, aby se prosadil v dospělosti.

Mimo několika epizodních rolí v televizních seriálech se objevil například ve filmech Pokouřeníčko (2006), Bostonský škrtič (2008), Vincentův svět (2015) nebo Žraločí tornádo 4 (2016).

Snažil se prorazit také ve světě hudby, v 90. letech vystupoval jako rapper pod pseudonymem D ‚Lil a vydal jedno album. Během tohoto období měl také svůj vlastní hudební klub v Los Angeles. V roce 2008 nahrál společně s hudebníkem Jonem Dishonghem elektronické album. Dnes se živí převážně jako rádiový moderátor.

Faustino je rozvedený a od roku 2015 je jeho přítelkyní Lindsay Bronson, s kterou má dceru Avu Marie Grace (nar. 2015).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR