Podle nejnovějších informací od producenta Deana Devlina, který je jedním z hlavních tvůrců Dne nezávislosti, to vypadá, že ne.

Den nezávislosti přišel do kin v roce 1996, všem vyrazil dech a stal se kultovní klasikou katastrofických filmů. Ostatně kdo by si dodnes nepamatoval proslov prezidenta Whitmora?

Díky vysokým tržbám bylo jasné, že pokračování se dočkáme. Den Nezávislosti: Nový Útok spatřil světlo světa o dvacet let později, ale byl strhán, jak kritiky, tak masovým publikem.

Utrpěl nejen na absenci hlavní hvězdy ( Will Smith odmítl si roli zopakovat a šel raději do Suicide Squad), ale čistě na fakt, že to co fungovalo na diváky v 90. letech už nemohlo fungovat v roce 2016. Triky ( byť skvělé) už nikoho neohromí a mimozemská invaze v době desítek scifi filmů a seriálů taky nikomu nevyrazí dech. I když do Nového útoku investovali dvojnásobek, tak v kinech vydělal méně než polovinu toho, co původní Den Nezávislosti.

I když smělé plány ještě před premiérou hovořily o chystání třetího a dokonce i čtvrtého dílu, po propadu dvojky v kinech režisér Roland Emmerich změnil názor a opatrně vyjadřoval, že o dalším osudu rozhodne prodej na videích… a ani tam to nedopadlo slavně. Trojka by podle očekávaní možná prodělala ještě víc a tak je prozatím její natáčení odstaveno na vedlejší kolej.

Spekulace ukončil producent Dean Devlin, který se nedávno na Wonder Conu na přímý dotaz vyjádřil, že o pokračování nic neví a on osobně žádné v plánu nemá.

Zatím to tedy vypadá, že trojka vůbec nebude. Jenže, jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Hollywood rád oživuje staré úspěšné projekty a tak možná jednoho dne třetí mimozemská invaze do kin dorazí.

 

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz