Již ve středu 12. května odvysílá TV Nova třetí díl Utajeného šéfa. Letošní série sklízí u diváků nebývalý úspěch. Předcházející epizody totiž zhlédl téměř milion diváků v televizi a další tisíce v předstihu na videoportálu Voyo.

Tentokrát se se šéfem v přestrojení podíváme na stavbu D1 a D48. Oprava dálnic, která leží v žaludku snad každému, kdo jezdí autem na Brno a zpět. I sama kreativní producentka Lucie Matějíčka Sehnalová přiznala, že se její úhel pohledu změnil až díky generálnímu řediteli Metrostav Infrastructure Radimu Čápovi a týdnu natáčení na těchto stavbách.

Utajený šéf Radim Čáp, FOTO: Distribuce TV Nova

Bylo pro mě velmi přínosné sledovat zblízka práci na D1. Jako řidič jsem vždy jen nadávala, ale neuvědomovala jsem si, jak je to strašně náročné. Nejen logisticky, ale třeba i kvůli počasí. To do plánů stavařů umí pořádně hodit vidle. Zjistila jsem, že dělají maximum pro to, aby práce byla odvedena co nejrychleji a nejlépe. Moje cesty po D1 už teď budou probíhat spíše s úsměvem než s hořkostí,“ přiznává kreativní producentka.

Právě o rychlost a přesnost jde při stavbě nebo opravách dálnic především. Každé zdržení je nežádoucí. Bohužel ale kvůli tomu dochází k pochybení stavbařů. U jednoho takového se vyskytne sám šéf. V přestrojení za bývalého gamblera Karla pronikne mezi své zaměstnance. Po dlouhém čekání na auto s betonem však dorazí příliš hustá směs.

Stavbyvedoucí pod časovým tlakem se pokusí směs zachránit. To ale šéfa rozběsní: „Trochu mě serou kluci. To je typický příklad toho, že operace se podařila, akorát pacient zemřel. Určitě tohle budu řešit s betonárkou. Určitě se budu ptát,“ přiznal štábu rozlícený Radim Čáp. „Beton je dneska alchymie, tady ten mix měl prostě odjet,“ vysvětluje šéf, jak by podle něj mělo vypadat správně vyřešení tohoto problému.

Zatímco šéfovi tečou nervy a parta pracuje s nekvalitním betonem, on se rozhodne, že si to po skončení směny vyříká s vedoucím. Ví, že odpovědnost je na mistrovi, a že se špatně rozhodl. Jenže pracovníci cítí tlak, dálnice se musí stavět, vedení trvá na dodržování termínů a vrácení auta s betonem by práci na velice dlouhou dobu zastavilo.

Bude betonový problém stát někoho místo? Mají se zaměstnanci Metrostav Infrastructure na co těšit? Nebo šéfa nakonec obměkčí tragédie, o které se dozví při obědové pauze? Diváci mohou pořad sledovat ve středu ve 20:20 hned po Televizních novinách na TV Nova nebo už teď na videoportálu Voyo.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR