Charlie Watsonová (Hailee Steinfeldová) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Film Bumblebee vysílá Prima COOL v sobotu 28.11.2020 ve 20:15 či o den později ve 14:50. 

Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar-nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto.

Bumblebee a Hailee Steinfeld jako Charlie, FOTO: distr. FTV Prima

S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas ani prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní.

Celosvětová premiéra proběhla 3. 12. 2018 v Berlíně. Tento film se odehrává 20 let před událostmi prvního dílu Transformers (2007). Také Bumblebee za tu dobu nezměnil svoji image. To až v prvním dílu. Bumblebee je první hraný film z Transformers univerza, na kterém se režijně nepodílí Michael Bay.

Ve filmu se objeví mnoho starých známých tváří ze seriálu Transformers (od r. 1984) a prvního filmu Transformers: The Movie (1986). Mimo jiné Bumblebee (Čmelák), Optimus Prime (Optimus Primus), Cliffjumper (Skokan), Arcee, Brawn (Silák), Ratchet (Zdravotník), Ironhide (Nárazník), Wheeljack (Ráfek), Soundwave (Kyber), Starscream (Křikloun), Shockwave (Razič), Ravage (Trhač). Dále je možno vidět několik Seekerů a Coneheadů.

K filmu nazpívala písničku představitelka hlavní role Charlie (Hailee Steinfeldová). S rozpočtem ve výši 102–128 milionů amerických dolarů je to zatím nejméně nákladný film ze série Transformers.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR