Nádherný dům na předměstí s velkou zahradou, ve kterém má každý z pěti sourozenců vlastní pokoj, a vánoční pobyt v Paříži nebo v Miami pro celou rodinu? Také vás v jistém věku napadlo, jak je možné, že si tohle mohla rodina Kevina z filmů Sám doma dovolit? Fanoušci filmu přišli s teorií, která vysvětluje i spoustu dalších otázek. Kevinův táta je totiž mafiánský boss!

Pamatujete hned na první scénu, ve které je Kevinův táta vidět? Jeden ze zlodějů Harry přijde v přestrojení za policistu obhlédnout dům, který chce jeho banda vyloupit. A první reakce Kevinova otce je: „Mám snad nějaký problém, strážníku?“ Nezeptá se, zda se někomu něco nestalo, rovnou se bojí, že si pro něj policista přišel. To, spolu s faktem, že bez problémů uživí tak početnou rodinu a může si dovolit bydlení v takto drahém domě, dokazuje, že jen těžko vydělává peníze poctivě.

Sám doma, FOTO: distr. FTV Prima

Mokří banditi si navíc na začátku filmu vyberou k loupeži právě dům McCallisterových. Ne žádný jiný z podobně vypadajících domů v téže ulici, ale právě tento jeden, o kterém Harry tvrdí, že je to ten „pravý“. Že by si ho vybrali, protože vědí, že v něm žije bohatý mafián?

I zbytek rodiny napovídá, že ne všechno je tak, jak má být. Kevinův starší bratr Buzz šikanuje svoje sourozence, strýc Frank je už od pohledu podivín, Kevinova matka nemá problém lidi uplácet šperky nebo je prostě na letišti vytlačit od telefonu. A Kevin sám ve svých osmi letech nemá problém vyhlásit válku dvěma zlodějům, aniž by byť na vteřinu přemýšlel o tom, že mnohé z jeho kousků mohou skončit jejich smrtí.

Sám doma, FOTO: distr. FTV Prima

Už tohle všechno podle fanoušků podává přesvědčivý obrázek Kevinovy mafiánské rodiny. A přesto je tu jedno eso v rukávu na závěr. Když si Kevin objedná donášku pizzy a poslíčkovi pouští věty ze záznamu filmu (aby se nepřišlo na to, že doma není nikdo dospělý), z filmu se ozve střelba a poslíček rychle prchá ze scény, protože si myslí, že na něj někdo střílí. Jenže policii nikdy nezavolá. A proč by nevolal policii, kdyby si myslel, že na něj někdo střílel? Snad jen proto, že si myslel, že zavolat policii by mu mohlo přinést ještě více problémů…

Ať už je to jakkoliv, dnes již kultovní komedii Sám doma si mohou diváci vychutnat na Štědrý den ve 20:15 či na 1. svátek vánoční v 11:00 na Primě.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz