Česká herečka a spisovatelka Eva Hudečková se před mnoha lety stáhla z hereckého života a rozhodla se vykročit jiným směrem. Cítila se omezena stranickým aparátem a pro konec své herecké kariéry se rozhodla ve svých 35 letech, navíc v době, kdy byla velmi oblíbenou a často obsazovanou herečkou. Jak se oslavenkyně změnila, se podívejte v našem článku.

Eva Hudečková, rozená Trejtnarová, se narodila 3. prosince 1949. Pochází z Prahy a vystudovala herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění. Ztvárnila řadu zajímavých televizních a filmových rolí, často vystupovala také v divadlech. Díky jejímu atraktivnímu vzhledu byla často obsazována do rolí sebevědomých, místy až panovačných, žen. Dalo by se říct že spíše „potvor“. V 70. letech patřila mezi nejkrásnější herečky vůbec.

Eva Hudečková (vlevo) ve filmu Což takhle dát si špenát. FOTO: FTV Prima

Mezi její nejznámější role bezpochyby patří mladá rozmazlená Polly Wassermannová ve filmu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1975) nebo sekretářka Janička v komedii Zítra to roztočíme, drahoušku…! (1976). Dále se objevila například ve filmech Což takhle dát si špenát (1977), Tažní ptáci (1983) nebo Skalpel, prosím (1985). Ze seriálových rolí jmenujme například Byl jednou jeden dům (1974), My všichni školou povinní (1984) nebo Sanitka (1984), která jí přinesla obrovskou popularitu. Pokračování její hvězdné kariéry se však nekonalo, v polovině 80. let dokončila všechny slíbené projekty a stáhla se z hereckého světa. Vadila jí stranická mašinérie, která tehdy rozhodovala o všech uměleckých profesích rozhodovala. Herečka tvrdí, že často byla svědkem dohadů o obsazování seriálů, kteří herci či herečky si zaslouží svou roli a zda jsou „správně politicky zařazení“. Její posledním hereckým počinem byl televizí film Poslední šance (1985).

Ve druhé polovině 80. let se začala věnovat psaní knih, na svém kontě má například romány Bezhlavá kobyla, O ztracené lásce, Bratříček Golem nebo Tajemství pražského šotka a další. V roce 1977 se provdala za známého českého houslového virtuóza Václava Hudečka (68 let). Dnes si užívá spokojený rodinný život.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz