Kdysi oblíbená česká herečka Miroslava Šafránková se již před 27 lety stáhla z veřejného života a po padnutí poslední klapky seriálu Arabela ukončila svoji nadějnou hereckou kariéru. Jak se za tu dobu změnila, se podívejte v našem článku.

Bývalá česká herečka Miroslava Šafránková se narodila 11. června 1958. Je to brněnská rodačka a sestra jedné z nejpopulárnějších českých hereček Libuše Šafránkové (67). Obě sestry od sebe dělí přesně 5 let a 4 dny. Jejím prvním manželem byl L. Stein, po rozvodu se znovu provdala za Miroslava Drozdu.

M. Šafránková na snímku z filmu Malá mořská víla. FOTO: Profimedia

Před kamerou stála poprvé v roce 1973 ve snímku Přijela k nám pouť – to jí bylo 15 let. Pokračovala filmy Robinsonka (1974), Malá mořská víla (1976) a Jak svět přichází o básníky (1982). Ve filmu Malá mořská víla si zahrála i se svojí sestrou Libuší. Nějakou dobu žila v zahraničí (Německo). V roce 1986 se odstěhovala do Mexika, kde žila do roku 1989. Kvůli roli Arabely v pohádkovém seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) se vrátila zpět do rodné vlasti. Nahradila totiž ve druhé sérii seriálu Arabela slovenskou herečku Janu Nagyovou. Zajímavostí je, že hlas Jany Nagyové byl předtím předabován právě její sestrou Libuší Šafránkovou. Právě Arabela byla její poslední seriálovou rolí, poslední filmová role proběhla již v roce 1991 v Oko za oko. V roce 2013 se objevila v dokumentu o sestře – Neobyčejné životy.

V Praze vystudovala Vysokou školu ekonomickou a získala titul inženýr. Herectví pověsila na hřebík a nyní je majitelkou tiskové agentury v Praze.

FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA