Můj brácha má prima bráchu je česká klasika, která měla premiéru již před čtyřiačtyřiceti lety. O tři roky později bylo natočeno pokračování s názvem Brácha za všechny peníze. Roman Čada měl na natáčení prvního filmu 13 let. Jak dnes vypadá a co dělá?

Roman Čada (57 let)

Roman Čada se poprvé na televizních obrazovkách objevil ve filmu Přijela k nám pouť (1973), kde si zahrál po boku Libuše Šafránkové, stejně jako o dva roky později v rodinné komedii Můj brácha má prima bráchu, kde se objevil ve své nejslavnější roli Martina Pavelky alias „prcka“. Následovaly menší role ve velmi úspěšných a oblíbených českých filmech jako „Marečku, podejte mi pero!“ (1976), Léto s kovbojem (1976), Což takhle dát si špenát (1977) nebo Krakonoš a lyžníci (1980).

Poslední role byla v roce 1982 ve filmu Králíci s moudrýma očima. Poté přestal chodit na kastingy a šel studovat elektrotechnologii na ČVUT. V rámci svého oboru se zabýval například tzv. sluneční plachetnicí. Otevřel jednu z prvních internetových kaváren ve střední Evropě. Aktuálně podniká v oblasti informatiky, lidského písma nebo také navrhuje víza v zóně Shengenu. Je majitelem firem VOTUM Smart Energy (zabývající se aplikací fotovoltaických systémů). Jeho koníčkem je cestování a karate, které také trénuje. Jeho největším snem je údajně plavba lodí kolem světa. Z prvního manželství má dceru a v roce 1998 se oženil podruhé. S nynější ženou má dvě děti. Rodina bydlí v energeticky úsporném domě, který Čada sám navrhl a jeho stavbu zrealizoval.

Zveřejnil(a) Roman Čada dne Pondělí 7. listopadu 2011

-reklama-