Celý národ zná malou a roztomilou holčičku, která jako dítě získávala role ve známých a dodnes divácky oblíbených filmech. Žaneta Fuchsová (49), která před časem oslavila své devětačtyřicáté narozeniny, měla svoji kariéru slibně rozjetou už od útlého dětství. V dospělosti však již na své úspěšné dětské role nenavázala. Jak se bývalá dětská herečka změnila a čemu se dnes věnuje, se dozvíte v našem článku.

Určitě každý si vzpomene na některý z filmů a seriálů, ve kterých jsme tuto pihovatou holku mohli vidět. První konkurz vyhrála již ve svých pěti letech. Byla to rovnou hlavní role Terezky ve filmu Kočičí princ z roku 1978, za kterou získala dokonce ocenění. Mezi její nejúspěšnější herecké počiny patří seriál Lucie, postrach ulice z roku 1980, dále filmy Kaňka do pohádky…a zase ta Lucie!, Lucie, postrach ulice, Chobotnice z II. patraVeselé Vánoce přejí chobotnice, kde si zahrála Evu, dceru Pavla Zedníčka a Dagmar Havlové. Naposledy jsme ji ve filmu mohli vidět v roce 1989 v Pan Tau. Také stojí za zmínku seriál Létající Čestmír, Bambinot a Vlak dětství a naděje.

Posted by Radio Haná on Sunday, November 23, 2014

Po roce 1989 přišla opravdu dlouhá pauza, která skončila až v roce 2004 seriálem Rodinná pouta. Zde si zahrála sekretářku ve firmě rodiny Rubešových. Malou roli získala poté ještě v roce 2016 v seriálu Ohnivý kuře.

Původně měla v plánu jít studovat zdravotní školu a stát se zdravotní sestrou. Tak se ale nestalo a podala si přihlášku na DAMU, kde ji ovšem údajně pro její nedostatek talentu nepřijali. S tímto verdiktem by určitě dnešní divák nesouhlasil a tehdejší odbornou porotu lze jen stěží pochopit, protože Fuchsová měla ve svém životopise více než 30 filmů a nespočet úspěšných rolí.

Nepřijetí na DAMU mladá herečka nesla velmi těžce a protože to absolutně nečekala, najednou nevěděla co dál. Přijali ji na střední ekonomickou školu. I během studií dostávala nabídky od režisérů, ale žádnou tehdy bohužel nemohla přijmout, protože ji škola nechtěla uvolňovat na dlouhá natáčení. V pořadu 13. komnata od České televize prozradila: „Hraní pro mě není o potřebě se zviditelnit, ale spíše ventilovat. Kdyby mě tehdy vzali na konzervatoř, bylo by to zřejmě všechno jinak.“

Dnes dávají A zase ta Lucie! A takhle se změnila Žaneta Fuchsová :)

Posted by Retro v srdci on Monday, April 5, 2021

Po úspěšném ukončení ekonomické školy nastoupila jako sekretářka v hudebním nakladatelství Carmen. Poté si vyzkoušela práci v castingové agentuře a následně se stala asistentkou režie a také pomocnou režisérkou v různých televizních produkcích.

Její první manželství nevydrželo, ale má z něj dvě děti – dceru Michaelu a syna Radka. Po rozvodu se znovu vdala za svou první lásku – Zdeňka Tomáška. Dle jejího sdělení se potkali na diskotéce, ale on šel posléze na vojnu a tak si našla jiného. Ani s ním jí manželství nevydrželo a štěstí nepotkalo, následoval druhý rozvod.

Zdroj informací: csfd.cz, ceskatelevize.cz, fdb.cz, kinotip2.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA