Slunce, seno a pár facek (1989) je pokračování úspěšné komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody z roku 1983. Od premiéry uplynulo již dlouhých jednatřicet let a tak se pojďme společně podívat na to, co dnes dělá Kateřina Lojdová alias Ing. Gábina Tejfarová a proč po účinkování ve Slunce, seno, erotika (1991) skončila s herectvím. 

Kateřina Lojdová (59 let)

FOTO: Profimedia, TEMP Marketa Hanzlikova – ČEF

Kateřina Lojdová je bývalá česká herečka, moderátorka a politička, která se narodila 2. března 1961 a brzy tak oslaví 60. narozeniny. Vystudovala herectví na DAMU a na FAMU produkci a řízení. Před kamerou stála poprvé ve dvaadvaceti letech ve filmu Anděl s ďáblem v těle (1983). Následovaly filmy jako Chobotnice z II. patra a Veselé Vánoce přejí chobotnice (1986), Anděl svádí ďábla (1988), Slunce, seno a pár facek (1989) a Slunce, seno, erotika (1991). Zahrála si také v seriálech Slavné historky zbojnické (1985), Chobotnice z II. patra (1986) a Chlapci a chlapi (1988).

Po Slunce, seno, erotika se rozhodla pověsit herectví na hřebík a vstoupit do politiky. V roce 1992 byla zvolena ve volbách do České národní rady (ČNR) za Občanskou demokratickou alianci (ODA) a zasedla v zahraničním výboru. V lednu 1993 byla ČNR transformována na Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR. V ní zůstala do konce funkčního období v roce 1996. Ve sněmovních volbách v roce 1996 kandidovala za ODA, ale bohužel neúspěšně. Podílela se také na předvolebních spotech své strany. Působila poté jako poradkyně ministra životního prostředí Jiřího Skalického. Od listopadu 1997 navíc fungovala jako tisková mluvčí Občanské demokratické aliance.

V roce 1998 se objevila v rodinné komedii Tanec kolem zlatého vejce a o tři roky později v televizní detektivce Nikdo neměl diabetes. Rok 2001 byl tedy na dlouhou dobu definitivní tečkou za její hereckou kariérou. V roce 2016 měl však premiéru film Masaryk, kde si Kateřina Lojdová zahrála manželku prezidenta Beneše v podání Oldřicha Kaisera.

Je vdaná, jejím manželem je rozhlasový magnát Michel Fleischmann (69 let). Mají spolu dvojčata (syna Maxe a dceru Kláru). V současnosti se stará o domácnost a výchovu dětí. Od natáčení letních komedií sice uplynula dlouhá doba, pořád v ní však poznáváme inženýrku, co má „auto z tuzexu a peněz jako šlupek“.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz