Calista Flockhart slaví 56. narozeniny. Herečka známá hlavně díky roli v seriálu Ally McBealová (1997-2002) se už několik let neobjevila v žádném filmu a věnuje se jen malým seriálovým rolím. Jak se herečka změnila a čemu se dnes věnuje?

Calista Flockhart se narodila 11. listopadu 1964 ve Freeportu v Illinois. Své dětství však prožila hned na několika místech, vzhledem k tomu, že byli její rodiče pracovně velmi vytížení. Už jako malé dítě se tedy podívala do Illinois, Minnesoty, New Yorku a Iowy. Nakonec se usadili v New Jersey. Vystudovala střední školu v Medfordu a poté pokračovala ve studiu na Rutgersově univerzitě, kde se věnovala dramatu. Školu následně úspěšně dokončila v roce 1987.

Jako většina herců začínala nejdříve hrát v divadlech, konkrétně v newyorském divadle Repertory Theater. Toto divadlo však nebylo jediné, ve kterém působila. Dále se také objevila na scéně v Clevelandu, Louisville a Chicagu. Zlom v její kariéře přišel až o několik let později, kdy získala možnost si zahrát na Broadwayi ve hře Tennesseeho Williama Skleněný zvěřinec. 

Na filmovém plátně se poprvé objevila v roce 1992 ve snímku Advokát chudých, kde si zahrála spolu s Kevinem Spaceym a Chrisem Cooperem. Později jsme ji mohli vidět také ve filmech Otázky a odpovědi (1994), Ptačí klec (1996) či Sen noci svatojánské (1999).

Během natáčení seriálu Ally McBeallová byla médii obviňována z anorexie, kterou později sama herečka přiznala. Za roli právničky získala v roce 1998 Zlatý glóbus a časopis People ji zařadil na žebříček 50 nejkrásnějších lidí světa. Po roce 2000 se objevila ještě ve filmech Poslední výstřel (2004) a Nepřemožitelné zlo (2005), který je prozatím jejím posledním. V roce 2006 se vrátila k práci pro televizi a v letech 2006 až 2011 působila v seriálu Bratři a sestry. Dále se objevila v seriálech Terapie online (2014), Full Circle (2015) a Supergirl (2015-2018).

Embed from Getty Images

Od roku 2010 je provdaná za oblíbeného amerického herce Harrisona Forda. Má syna Liama, kterého adoptovala v roce 2001. V posledních letech velmi podporuje charitu, výzkum rakoviny prsu a je americkou národní mluvčí v Peace over Violence. Za tyto všechny zásluhy získala v roce 2005 Humanitární cenu.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz