Dramatický snímek Cena medu z roku 1985 je o malém Péťovi, chlapci, který je alergik a pobodá jej roj včel. Jeho život je najednou v ohrožení a lékaři bojují o čas, než se najde včelař, jehož krev bude obsahovat protilátky, které mají malému chlapci zachránit život. Malého Péťu si zahrál Jakub Zdeněk, oblíbený dětský herec.  

Jakub Zdeněk se narodil 28. října 1979 v Praze. Pět let studoval na hudebně dramatickém oddělení pražské konzervatoře. Před kamerou stál poprvé jako šestiletý v dramatu režiséra Jiřího Svobody Skalpel, prosím z roku 1985. V témže roce se objevil ještě ve filmu Tchyně. O rok později přišla jeho první televizní role v seriálu Gottwald a právě již zmíněná postava Péti v Cena medu. Známý se stal hlavně díky seriálové roli Honzy Pelce, mladíka, který se musí vyrovnat s onemocněním diabetes v šestidílném seriálu Když se slunci nedaří z roku 1995.

Mezi jeho další herecké počiny patří obsazení ve filmech Strašidla (1987), Útěk s Cézarem (1989), Městem chodí Mikuláš (1992), Princezna Fantaghiró 2 a 3 (1992, 1993) a poslední filmová role je z roku 2017 v dramatu Monstrum. Ze seriálů jmenujme alespoň Druhý dech (1988), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Zdivočelá země (1997), Cukrárna (2010) či Rapl z roku 2019 v hlavní roli s Hynkem Čermákem.

Mimo herectví se věnoval také dabingu. Svůj hlas propůjčil například ve filmu Sám doma malému Mitchovi Murphymu nebo v roce 1992 v rodinné komedii Beethoven Tedovi, kterého si zahrál Christopher Castile. Za dabing dostal v roce 1999 ocenění a to Cenu dětského dabingu za nejlepší dabing dětské role ve filmech Šerif a mimozemšťan, Šerif a mimozemšťan II a Nebezpečný klient. Ve stejném roce vyhrál i festival FILMÁK ’99 (Mezinárodní filmový festival plzeňských dětí a mládeže a televizní festival národní tvorby pro děti a mládež Plzeň).

Na fotografii níže je s Hanou Vagnerovou v seriálu Zdivočelá země:

Posted by Prima den on Friday, March 3, 2017

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz