Černá punčocha je československá psychologická krimi z roku 1986 o nenápadném chlapíkovi, který se stal nočním postrachem žen. Staší kriminální film mohli diváci sledovat v pátek večer na Primě. Pokud nestihli, repríza je v neděli ve 14:55.

Tvůrci filmu Černá punčocha se inspirovali skutečnými případy, jež se udály v severních Čechách a v Praze v osmdesátých letech minulého století. Smutným hrdinou je asi padesátiletý dámský modelový krejčí, všeobecně známý jako slušný a bezúhonný člověk, schopný v práci, žijící ve spořádaném manželství, pěstující andulky a po večerech kondiční běh – tedy člověk, u něhož by nikdo nehledal nezvládnutelné emoce a sexuální úchylku vedoucí k vraždám.

Scény z parku, kam vrah (Milan Karpíšek) chodí běhat a kde na konci filmu dospěje k zásadnímu životnímu rozhodnutí, se natáčely v Havlíčkových sadech neboli v parku Gröbovka, který se nachází na rozhraní Vinohrad a Vršovic v Praze.

Hlavní roli násilnického krejčího měl původně hrát Josef Kubíček, který ovšem odmítl, protože nechtěl ztvárnit další psychopatickou postavu a být škatulkován.

Hrají: Milan Karpíšek, Gabriela Wilhelmová, Hana Talpová, Luba Skořepová, Ivana Chýlková, Stanislava Bartošová, Jitka Asterová, Ivan Vyskočil

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz