Češi hltají Svatby na první pohled, jeden pořad je však zajímá více. Natočil ho režisér, který umí rozplakat národ

FOTO: TV Nova

Není nijak překvapivé, že nová „romantická“ reality show televize Nova Svatby na první pohled dokáže přilákat k televizním obrazovkám hodně diváků, tím spíše, že zájem o ni masově podporují různá média. V době, kdy jsou lidé deptaní nekonečným množstvím zákazů a příkazů a musí trávit většinu času doma, se nelze divit, že hledají každou možnost povyražení nebo spíše vybití si vzteku. Namísto toho, aby se nad Svatbami dojímali, totiž spíše dávají co proto jejich hlavním aktérům.

Jestli je něco zábavnějšího, než tato falešná idylka o svatebčanech, do poslední chvíle údajně netušících, kdo na ně vlastně u oltáře čeká, pak jsou to vášně, jež vyvolává na sociálních sítích. Ještě donedávna většinou národa proklínaná soutěžící z další reality show televize Nova MasterChef Pavlínka, si může konečně oddychnout, že se terčem naštvaných diváků stal konečně někdo jiný. Díky Svatbám ji nahradily Natálka s Petrou, dvě nevěsty z trojice těch, co byly prozatím odtajněny.

Naivní telátko

Facebook tohoto pořadu také prozrazuje, že Češi už jen tak na nějaký televizní srdcerváč nenaletí. Namísto toho, aby naivně obdivovali šaty nevěsty nebo romantické líbánky, zamýšlí se nad tím, jak dalece jsou Svatby, podle nich „ubohost největšího řádu“, cynicky naaranžované, aby přilákaly co největší televizní publikum. Mnozí jsou dokonce přesvědčeni, že hlavní aktéři jsou pouhými herci, kteří své city a především konfliktní situace předstírají za peníze. Jízlivě reagují na různé reklamní upoutávky, které jim jak autoři projektu, tak některá média, stále podsouvají.

Když třeba zmiňují, že Petra kvůli svatbě plakala, snese se na ni smršť jízlivých poznámek. Podle nich tato nevěsta (hanlivě kupříkladu označovaná za střevo, vemeno, v lepším případě za telátko) do televize vůbec neměla lézt. „Ona fakt čekala, že se půjde vdát naslepo a bude tam na ni čekat princ Krasoň, Delon nebo milionář z Hollywoodu?“ reagují. A když je Petra popisovaná jako tvrdohlavá dívka, následuje neúprosný verdikt: „Není tvrdohlavá, je blbá.“

Chlapi v pohodě, baby prostě tragédie

Zajímavé ovšem je, že kritika diváků se zaměřuje především na nevěsty a nikoliv na ženichy. Ti z debat většinou vychází docela dobře. Naopak, některým lidem je líto, že „odborníci“ vybrali sympaťákům takové tupé protějšky. „Chlapi v pohodě, baby prostě tragédie,“ shodují se vzácně. A někteří litují, že ženiši jsou gentlemani a nedají to těm pipinám, slepicím a husičkám sežrat. Stejně tak není od věci zmínit, že autorkami komentářů, trefujících se do dámských účinkujících, jsou převážně ženy. A třeba Miluše celou reality show výstižně popsala několika větami: „Ona se přihlásí do reality show o svatbě. Je jí jedno, jak bude vypadat ženich, na vzhledu jí nezáleží. Nakonec nechce šaty, nechce svatbu a ani toho chlapa.“

Vítězné Humoresky

I když si spousta lidí myslí, že se na „tuhle další americkou kravinu“ dívá celý národ, naštěstí tomu tak není. Je však docela překvapením, že Svatby na první pohled dokázaly na žebříčku sledovanosti pokořit například mnohokrát reprízované Četnické humoresky. Mimochodem, tento týden si připomínáme 90. výročí narození jejich režiséra Antonína Moskalyka. O něm je známo, že spolehlivě dokázal rozplakat národ jako málokdo. Stačí připomenout dojemné scény z jeho fenomenální televizní adaptace Babičky.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz