Českou komedii Postřižiny v hlavní roli s krásnou Magdou Vašáryovou zná každý. Komedii natočil Jiří Menzel na motivy stejnojmenné knihy Bohumila Hrabala. Méně známé a pro někoho úplně neznámé jsou zajímavosti z natáčení a o hercích. Některé jsme pro Vás sepsali.

Magda Vašáryová (Maryška) měla během natáčení své vlasy krátké a tak nosila paruky. Během natáčení filmu jich použila několik.

Pro roli Maryšky byla zvažována i oblíbená česká herečka Libuše Šafránková. Nakonec se ale režisér rozhodl právě pro Vašáryovou.

Roli hlučného Pepina (Jaromír Hanzlík) měl původně hrát český zpěvák Václav Neckář.

Magda Vašáryová během natáčení zjistila, že je těhotná.

Během scény, ve které se Pepin omlouvá bratrovi Francinovi za to, že se jeho žena zranila, visí na zdi obraz Schmitzerova otce Jiřího Sováka, který se v televizi objevil již dříve v seriálu Byli jednou dva písaři…

Scéna, během které lezli Pepin a Maryška na komín, byla natočena s herci na maketě zhruba 1,5 metru vysoké, kterou umístili na střechu místního JZD. Poté natočili dabléry, kteří lezou na skutečný komín.

Ve scéně s mácháním krve se Magda Vašáryová jako Maryška tak moc bála krve, že aby se krev nesrazila, se tato scéna povedla až na čtvrté zabité prase.

Postava Pepina je skutečná postava ze života českého spisovatele Bohumila Hrabala.

-reklama-