Nejen politici, ale i čeští umělci přistupují k epidemii, kterou vyvolal nový koronavirus, podle osvědčených pravidel marketingu a svými postoji matou již tak znejistělou veřejnost. Přesto se nemoc Covid-19, která má nezřídka vážné následky a na celém světě ji podlehl již milion lidí, snaží všemožně zlehčovat.

Obrovský ohlas vyvolalo například video zpěváka Janka Ledeckého, nazvané „Zůstaňte negativní a buďte pozitivní“. Zaznamenalo již tisíce zhlédnutí a sdílení a má tak na veřejnost mimořádně silný dopad. Ledecký se v něm snaží diváky s pomocí grafu uklidňovat, že i když počet nakažených ve světě strmě stoupá, počet mrtvých naštěstí nevykazuje žádný růst za celých šest měsíců. Jenže stačí se podívat na alarmující nárůst zemřelých u nás, a soudnému člověku je jasné, že diváky pouze chlácholí.

Největší kšeft v dějinách?

„Je nejvyšší čas dupnout na brzdu ty hysterický marketingový kampaně farmaceutických firem, který nás tady bombardují vizemi zhroucení našeho zdravotnictví a k tomu přidávají ještě takový kořeníčko ze světa jako obrázky přeplněných márnic, kopání hromadných hrobů, to všechno jenom proto aby nás vyděsili, protože vědí, že tohle je největší kšeft v dějinách farmacie,“ tvrdí zpěvák a vyzývá: „Přestaňte nás strašit“.

Jenže, vzápětí si odporuje, když o koronaviru hovoří jako o svinské nemoci. Podle něj však ohrožuje pouze někoho, určité skupiny, které by měly být ochráněny a ostatní by měl stát nechat žít. V úvodu videa si dokonce pochvaluje, že měl koncert v Železném Brodě, na němž se spousta lidí skvěle bavila, tančila, zpívala a on jim v tom nebránil.

Pár optimistických čísel…

Zveřejnil(a) Janek Ledecký Official dne Neděle 13. září 2020

 

Zagorová, Bílá, Stašová, Čtvrtníček

V době kdy video natočil, ovšem ještě tato „svinská“ nemoc nejspíše nezasáhla jeho kolegy, kteří na vlastní kůži poznali, že ji rozhodně nelze zlehčovat, i když nepatří do skupiny považované za nejvíce ohroženou. Známý herec Petr Čtvrtníček minulý týden skončil na JIP, velmi těžký průběh nemoci měla i herečka Simona Stašová. Ta se nechala slyšet, že Covid-19 rozhodně není žádná „chřipečka“.

Když zpěvačka Lucie Bilá popsala průběh svého onemocnění jenom jako „blbou chřipku, která se dá přežít“, vytočila tím dokonce i své oddané fanoušky. Tím spíše, že se záhy objevila na otevření svého divadla, kde se bez roušky objímala se svými kolegy.

Vulgární Basiková

A ještě větší poprask vyvolala svým vulgárním komentářem Bára Basiková, které koronavirus poslala rovnou do „pr…..“. Podobně jako Ledecký si stěžuje, že je otravována katastrofickými kecy a že ji panika kolem koronaviru připravuje o zdravý rozum a o práci. A to je zřejmě to, oč tu běží. Je totiž přinejmenším nápadné, že jak Bílá, tak Basiková, na sebe upozornily v době, kdy jedna otvírá divadlo a druhá účinkuje v reality show. Každá reklama je totiž dobrá a jak známo, v Čechách často zabírá i ta negativní.

Mladí „zasrani“

Velmi ostře se proti lidem, kteří podceňují fatální následky nákazy koronavirem, v uplynulém týdnu postavil slovenský premiér Igor Matovič, tím spíše, že také u našich sousedů je nárůst nakažených alarmující. Pořádně naštvaný si nebral servítky a opřel se do mladých „zasranů“, kteří si myslí, že Covid-19 je pouhá chřipečka či výmysl nějakých „židoještěrů a iluminátů z Ameriky“. Připomněl, že na nemoc mohou zemřít i mladí lidé a uvedl případ šestnáctileté dívky, která koronaviru na Slovensku podlehla. Jizlivě zmínil opomíjený fakt, že koronavirus napadá i mozek, podle něj už nejspíše napadl i ty, co odmítají nosit roušky a staví se proti jakýmkoliv opatřením.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz