Návštěvnost kin každým rokem nepatrně stoupá a s tím i počet fanoušků jednotlivých filmů, popřípadě filmových sérií. S koncem roku 2018 vám přinášíme článek, kde naleznete úspěšné filmy, které se umístili v první desítce nejvýdělečnějších snímků za rok 2018 v tuzemských kinech. 

10Úžasňákovi 2

hdqwalls.com

Po 14 letech se do kin vrátila rodinka superhrdinů. Ti se snaží žít „normální“ a klidný život, ale musí jít do akce, aby zachránili svět. Na film zavítalo mnoho dětských diváků, kteří Úžasňákovým pomohli vydělat téměř 48 milionů korun českých. Celosvětově se film zařadil na první místo nejvýdělečnějších animáků, když se mu podařilo získat přes 25 miliard korun. Na vrcholku tak vystřídal „Hledá se Dory“ z roku 2016.

9Deadpool 2

collider.com

Jedná se již o druhý díl s vtipným superhrdinou Deadpoolem, kterého ztvárňuje Ryan Reynolds. V pokračování složí Deadpool tým hrdinů, aby zachránil mladíka s neuvěřitelnými schopnostmi před záporákem Cablem. Zatímco první díl v tuzemských kinech vydělal kolem 45 milionů korun, druhý díl přidal ještě dalších pět. Fanoušci se přisprostlého hrdiny se zjizvenou tváří dočkají i po třetí, a to zřejmě až v roce 2021.

8Padesát odstínů svobody

justjared.com

Padesát odstínů svobody je třetí a také poslední díl ze série, která byla natočena podle knižní předlohy E. L. Jamese. Filmová série začala v roce 2015 filmem Padesát odstínů šedi. V hlavních rolích se objevili Dakota Johnson a Jamie Dornan. Třetí film v tuzemských kinech vydělal 57 milionů korun českých a všechny tři filmy celosvětově téměř 30 miliard korun.

7Venom

tyden.cz

Sci-fi film s komiksovým hrdinou Venomem, který hledá hostitele, se kterým by žil v symbióze v tuzemských kinech vydělal něco málo přes 60 milionů korun. Hlavní role investigativního novináře Eddieho Brocka se ujal hvězdný Tom Hardy. V budoucnu bychom se měli dočkat i pokračování, ve kterém by se mohli objevit také největší nepřátelé VenomaSpider-Man a Carnage.

6Jurský svět: Zánik říše

imdb.com

Jurský svět: Zánik říše je již pátým filmem z filmové série Jurský Park a druhým dílem filmu Jurský svět z roku 2015. Snímek plný dinosaurů v tuzemských kinech získal přes 63 milionů korun a zařadil se tak na 6. místo nejvýdělečnějších filmů roku 2018. Fanoušci této filmové série, které započala v roce 1993 s filmem Jurský park, jenž zrežíroval legendární Steven Spielberg, se mohou těšit i na další film. Ten do kin dorazí v roce 2021.

5Hotel Transylvánie 3: Příšérózní dovolená

imdb.com

Na třetí díl z filmové série Hotel Transylvanie zavítalo spoustu dětských fanoušků. Film v českých kinech vydělal přes 65 milionů korun. V tomto díle se upír Dracula, jeho rodina a kamarádi příšery vydávají na dovolenou na lodi a netuší, jaké dobrodružství je na plavbě čeká. Fanoušci se můžou těšit i na Hotel Transylvánie 4, který by měl do kin dorazit v roce 2021.

4Fantastická zvířata: Grindelwaldovi zločiny

comicbookmovie.com

Pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít z roku 2016 rozčílilo mnoho fanoušků. Jedná se již o desátý film z tzv. Wizarding World, což je filmová série, do které patří osm filmů Harryho Pottera a dva již zmíněné. I přesto, že fanoušci byli pobouřeni, na film do kina zašli, a tak si film vysloužil necelých 70 milionů. Série Fantastických zvířat by měla mít pět dílů.

3Po čem muži touží

eurozpravy.cz

Třetí příčku udržel český film Po čem muži touží. Další český snímek bychom hledali až na 13. místě, na kterém se umístil film Tátova volha. V hlavní roli si zahrál Jiří Langmajer, jehož postava si neustále stěžovala na to, že ženy to mají v životě snazší, až se proměnil v ženu (Anna Polívková). Úspěšná komedie v kinech pobavila půl milionu diváků a vydělala téměř 80 milionů korun českých.

2Avengers: Infinity War

screenrant.com

Na druhé příčce se umístil akční film o superhrdinech z dílny Marvel, který mnohým fanouškům nedal spát. Jde o třetí týmovku nejmocnějších hrdinů světa. Hrdinové dokázali získat 100 milionů korun českých. Snímek se dostal až na čtvrté místo nejvýdělečnějších filmů v celé historii filmového světa. Konec filmu dostal snad každého, kdo v kině byl. V dubnu příštího roku můžeme očekávat pokračování s názvem Avengers: Endgame.

1Bohemian Rhapsody

variety.com

První místo si ulovil životopisný film Bohemian Rhapsody, jenž v českých kinech vydělal přes 130 milionů korun českých. Není se čemu divit, fanoušci byli opravdu nadšení, někteří na film do kin zavítali hned několikrát. Některá tuzemská kina zaznamenala rekordní návštěvnost a celkově film v kinech zhlédlo přes 800 tisíc diváků. Film dorazil do kin až na začátku listopadu, tudíž sumu vydělal za pouhé tři měsíce.