Komik a herec Chevy Chase se do paměti diváků zapsal hlavně díky filmům, ve kterých rodina Griswoldova zažívá a řeší nevšední problémy a starosti. Clark, jeho žena Ellen a děti Rusty a Audrey zažívají na jejich rodinných cestách nespočet prekérních situací. První film ze série vznikl již v roce 1983 a ten prozatím poslední, opět s názvem Bláznivá dovolená, byl natočen v roce 2015. Představitel Clarka Griswolda právě slaví své 78. narozeniny, jak se herec od 80. let změnil?

Cornelius Crane Chase se narodil 8. října 1943 v New Yorku. Než se stal komikem, vystřídal řadu zaměstnání. Živil se jako řidič taxíku, kamionu a autobusu, kurýr, stavební dělník, číšník, sběrač ovoce, vedoucí v supermarketu, zvukař, prodavač v obchodě s vínem či divadelní uvaděč.

Poprvé se před kamerou objevil v roce 1968 v krátkometrážním filmu Walk… Don’t Walk. Pokračoval rolemi ve filmech, například Caddyshack a Caddyshack II, Špinavá práce ale i seriálech, dokumentech a televizních pořadech. Pro většinu diváků je však známý hlavně díky roli Clarka Griswolda. Dvakrát také uváděl předávání Oscarů a to v letech 1987 a 1988.

Byl celkem třikrát ženatý, nejprve si v roce 1973 vzal Suzanne Hewitt, se kterou se rozvedl o 3 roky později. Poté se oženil s Jacqueline Carlin (78), se kterou byli manželi mezi roky 1976 a 1980. V roce 1982 se oženil s Jayni Luke (64), se kterou žije dodnes. Z prostředního manželství má jednoho syna a z toho aktuálního má tři dcery.

Se svou rodinou žije poklidný život na předměstí New Yorku.

Před několika lety působil v seriálu Zpátky do školy a jeho prozatím poslední filmová role byla v loňském roce v neúspěšném pokračování Krokodýla Dundeeho s názvem The Very Excellent Mr. Dundee. Aktivně se věnuje environmentálnímu aktivismu a charitě.

Zdroje informací: imdb.com, fdb.cz, wikipedia.org

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA