Steve Rogers pod superhrdinským jménem Captain America – to je role, která přinesla obrovskou slávu nejenom jejímu představiteli, ale také postavě samotné. Po obrovském završení její dějové linky v nejvýdělečnějším snímku historie, Avengers: Endgame, už ji na velkých plátnech dle slov Chrise Evanse nikdy neuvidíme.

Chris Evans to s Marvel studios táhne od roku 2011, kdy do kin přišel snímek Captain America: První Avenger. Děj filmu se odehrával za druhé světové války, kdy byl díky své povaze a vytrvalosti mladý Steve zapojen do vládního experimentu. Při něm do něj bylo napuštěno speciální sérum supervojáka, díky kterému si vybudoval trasu až k Thanosovi – momentálně největšímu záporákovi na filmových plátnech.

Třeba to byl také herecký šarm, sympatie či kouzlo tváře, které herci přineslo obrovskou popularitu zejména u mladších žen. Tato role se zapsala do jeho životopisu jako ta nejznámější, což je docela paradox – představitel již dávno v jednom rozhovoru prohlásil, že roli původně vzít nechtěl, a to kvůli již zmíněné popularitě a slávě, kterou by mu daná role přinesla.

Jak to ale u hollywoodských herců bývá zvykem, po čase stráveném na různých natáčení si Evans roli oblíbil a stal se tak součástí dalších šesti filmů – Avengers (2012), Captain America: The Winter Soldier (2014), Avengers: Age of Ultron (2015), Captain America: Civil War (2016), Avengers: Infinity War (2018) a Avengers: Endgame (2019) – zde kompletně završil svou dějovou linku poté, co se vrátil do 70. let, aby dožil se svou bývalou přítelkyní Peggy Carter.

A jak sám herec prohlásil:,,Ne, nejspíš se v žádném dalším projektu neobjevím.“ – přičemž dodal, že by se spoustu věcí mohlo pokazit a stejně tak by to zkazilo i dojemný konec závěrečných Avengers. Marvel má do budoucna v plánu spoustu projektů, ať už to jsou pokračování starších filmů či animované seriály, kde se mimo jiné v jednom z nich, What If, měla postava vyskytnout. Stejně tak v projektu Falcon & The Winter Soldier měla mít malé cameo, ale to taktéž padá. Zkrátka a jistě, Kapitán Amerika nadobro skončil.

Když vezmeme v potaz cestování časem a fakt, že v roce 2023 je Kapitánovi nějakých 106 let a tvář má pokrytou vráskami, je jeho superhrdinské působení de facto vyloučeno. Leda, že by v jeho stopách pokračoval Sam Wilson (Falcon), kterému ochránce Ameriky na konci filmu předal svůj štít.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz