Chris Noth alias Pan Božský. Takto se zapsal do paměti mnoha diváků a hlavně divaček kultovního amerického seriálu Sex ve městě a později i dvou filmů. Herec nezahálí a je aktivní před kamerou i nadále. V únoru 2020 se stal díky své o 28 let mladší manželce novopečeným otcem. Jak se herec a dnešní oslavenec od dob své největší slávy změnil, zjistíte v našem článku.

Americký herec Christopher David Noth se narodil 13. listopadu 1954 v USA. Dětství strávil s rodiči v Evropě, protože jeho matka byla zpravodajkou CBS. Nějakou dobu tak žili například ve Španělsku, Velké Británii nebo Jugoslávii. Na prestižní univerzitě Yale absolvoval obor dramatické umění.

Jeho úspěšné roli Johna Jamese Prestona v již zmíněném seriálu Sex ve městě předcházela role detektiva Mika Logana v divácky oblíbeném kriminálním seriálu Právo a pořádek. Další seriály, ve kterých jsme jej mohli vidět, jsou například Zákon a pořádek: Zločinné úmyslyDobrá manželka a naposledy v loňském roce v epizodní roli v Catastrophe. Na Nový rok 2021 se objeví v epizodě Revolution of the Daleks kultovního britského sci-fi seriálu Doctor WHO.

Z filmografie jmenujme alespoň snímky jako Trosečník, Dokonalý chlap, Snímek minulosti a další. V roce 2020 se objevil v romantickém snímku A New York Christmas Wedding, kde si střihl hlavní roli.

Od roku 2012 je jeho manželkou o 28 let mladší americká herečka Tara Lynn Wilson (na snímku níže), se kterou má dvě děti – Oriona Christophera (12 let) a Keatse (rok a 9 měsíců).

Embed from Getty Images

Co se týká spekulací o připravovaném pokračování filmového zpracování Sexu ve městě 3, Noth se v jednom rozhovoru v roce 2020 vyjádřil, že svoje působení jako pan Božský po boku Carrie Bradshaw už bere za uzavřené. Proč se nejdříve zdráhal roli opět přijmout, uvedl v jednom rozhovoru. Herec se svěřil, že: „Neměl jsem pocit, že bych v té roli měl znovu co nabídnout.„. Prý po schůzce s výkonným producentem Michaelem Patrickem Kingem, který se s ním podělil o svou slibnou vizi role, se rozhodl opět se stát Panem Božským. Honorář byl ale jistě také velmi silný argument a tak se můžete již brzy na jeho Pana Božského těšit v novém seriálu And Just Like That...

Zdroj informací: imdb.com, wikipedia.org, harpersbazaar.com, csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA