Christopher Lloyd se do povědomí diváků zapsal na přelomu 80. a 90. let rolemi ve filmech Návrat do budoucnosti a Addamsova rodina, ani v posledních letech však herectví na hřebík nepověsil. Na svém kontě má od roku 1995 více něž stovku filmových a seriálových rolí. Jak se charismatický herec, který právě slaví 82. narozeniny, změnil a kde jej můžeme dnes vídat?

Celým jménem Christopher Allen Lloyd se narodil 22. října 1938 ve Stamfordu v americkém Connecticutu. S herectvím začal ve svých 14 letech v letním divadle. O pět let později se zúčastnil hereckých lekcí v New Yorku a objevil se v několika Broadwayských produkcích. Jeho první významná filmová role byla ve Formanově filmu Přelet nad kukaččím hnízdem (1975). Obsazován byl převážně do vedlejších rolí, i v těch ale vynikal, o čemž svědčí fakt, že v letech 1982 a 1983 získal cenu Emmy pro nejlepšího herce ve vedlejší roli v sitcomu Taxi (1978).

Christopher Lloyd je stále pracovně vytížen. FOTO: Profimedia

Fanoušci Star Treku si jej mohou pamatovat jako komandéra Krugea ve Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984), výrazně o sobě dal vědět rolí strýčka Festera ve filmech Addamsova rodina (1991) a Addamsova rodina 2 (1993). V roce 1999 si zahrál menší roli v dalším Formanově snímku Muž na měsíci. Trilogie Návrat do budoucnosti (1985, 1989, 1990) jej však proslavila nejvíce, pro roli vynálezce Emmetta Browna jej maskéři líčili tak, aby vypadal o 30 let starší.

V posledních letech jej diváci mohli vidět v seriálech Námořní vyšetřovací služba, A.P. Bio12 opic a Teorie velkého třesku a ve filmech Loupež ve velkém stylu (2017) a Tři na cestě (2018). V postprodukci je několik filmů, ve kterých se Lloyd objeví, konkrétně thriller Nobody, sci-fi Time, the Fourth Dimension, drama Senior moment a tři komedie Super Athlete, Tankhouse a Never Too Late.

View this post on Instagram

E = mc^2

A post shared by Christopher Lloyd (@mrchristopherlloyd) on

Dnes poskytuje jen velmi málo rozhovorů a na veřejnosti se objevuje pouze výjimečně. Někteří z jeho přátel a kolegů jej popisují jako velmi rezervovaného a tichého muže. Lásku k herectví však ani po osmdesátce nezapře. Byl celkem pětkrát ženatý, jeho poslední manželkou je od roku 2016 o padesátiletá Lisa Loiacono.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR