Zdá se, že neúprosné hlasy fanoušků byly vyslyšeny a sólový film Black Widow se začíná rozjíždět. Po několika měsících od ohlášení, že vůbec takový film vznikne, se našel režisér, přesněji režisérka.

Podle The Hollywood Reporter se režie chopí Australanka Cate Shortland. Je příhodné, že první sólový film jediného Avengera ženského pohlaví bude režírovat právě žena. Tím, že je Cate správná volba, se Marvel ubezpečil setkáním s dalšími více než sedmdesáti uchazeči. Mezi nimi byli pravděpodobně další velcí a talentovaní filmaři, ovšem studio zvolilo právě Cate. Proč bychom tedy nevěřili jejich úsudku?

Zdroj: ew.com

Ideálním kandidátem měla být od začátku žena, nedařilo se ovšem najít nikoho vhodného. Tedy dokud se neobjevila Cate Shortland. Tu nakonec nedoporučila žádná agentura, ale samotná Scarlet Johansson, herečka ztvárňující hlavní postavu. Ta je fanynkou její práce a hlasovala pro to, aby se právě Cate Shortland usadila do režisérského křesla, což jak už teď víme, vyšlo.

Po jejím boku, coby scénáristka, bude stát Jac Schaeffer. Ta se na psaní scénáře připravuje už od letošního ledna.

Film o tajné ruské špiónce jménem Natasha Romanoff se bude odehrávat před událostmi v Iron Manovi 2. Další detaily jsou nám zatím neznámé. Nicméně se zdá, že začíná vznikat oficiální filmařský tým, tudíž je jen otázkou času kdy dostaneme další nápovědy, o čem by mohl dlouho očekávaný prequel pojednávat. Některé zvěsti naznačují, že se film bude točit okolo fenoménu Y2K, v tom případě by se odehrával na přelomu milénia.

Tohle bude v MCU druhý film, kde bude hlavní hrdinkou žena. Prvním je Captain Marvel samozřejmě. A s přihlédnutím k Ant-Man and the Wasp půjde zároveň i o třetí film, který má v názvu ženskou hlavní postavu. Musíme jen konstatovat, že už byl na samostatný film pro Black Widow nejvyšší čas, jelikož se tato postava nyní objevuje v šesti dalších filmech.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz