S čerty nejsou žerty z roku 1984 je bez přehánění klasikou mezi klasikami. Hlavní hrdina Petr Máchal se po odmítnutí princeznou Angelínou nakonec zamiluje do krásné blonďaté princezny Adélky a vezme si ji za ženu. Adélku si zahrála charismatická osmnáctiletá Monika Stará (53 let), ještě pod svým dívčím jménem Pelcová.

Monika Stará nebyla v době natáčení profesionální herečkou a šlo o její první a zároveň i poslední filmovou roli. Kvůli moravskému dialektu ji nadabovala herečka Naďa Konvalinková. Zamilovaná princezna zpívala Petrovi u okna žaláře na hradě Kost, kde se natáčely i scény z hradní kuchyně. Scény ze zámku se točily v Průhonicích u Prahy, vojenský statek zase v Praze-Jinonicích, schody do pekla u skalního hradu Sloup a samotné peklo v uměle vyhloubených pískovcových jeskyních v lese mezi obcemi Velenice a Svitava v okrese Česká Lípa..

Dle dostupných informací se během natáčení velmi sblížila s kolegou Vladimírem Dlouhým, avšak jakmile padla poslední klapka, vrátila se zpět do Olomouce, kde vyrůstala, a přihlásila se pedagogickou fakultu. Učení se věnuje dodnes a místo před kamerou stojí před tabulí a živí se jako učitelka.

Herečka z filmu S čerty nejsou žerty Monika Stará, Foto: Profimedia.cz

Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


 

-reklama-