Pokud dumáte nad tím, na jaké seriály z tohoto roku byste se mohli podívat, s mysteriózní minisérií Cizinec (v originále The Stranger) rozhodně nesáhnete vedle. Zaručeně vás vtáhne do děje!

Seriál Cizinec vychází ze stejnojmenné knižní předlohy Harlana Cobena a jedná se o mysteriózní krimi, v němž hlavní postava a táta od rodiny Adam Price (Richard Armitage), se od tajemné mladé ženy v kšiltovce dozví něco, co ho vtáhne do spádu těch nejvíce neočekávatelných událostí.

Cizinka mu totiž řekne, že jeho manželka předstírala těhotenství. Tato informace samozřejmě Adama šokuje, a on se následně snaží zjistit, jak to tedy s manželčiným těhotenstvím bylo – a informace od cizinky se mu potvrdí. Proč ale Adamova manželka své těhotenství jen fingovala a jakou motivaci ke sdělení tohoto tajemství žena v kšiltovce má? A co je zač?

Ačkoliv jádro tohoto seriálu tvoří výše zmíněné trable Adama a jeho manželky, do příběhu se zaplétá i případ uťaté lamí hlavy, těla nalezeného v sutinách domu a teenagera v kómatu po předávkování drogami, který když zemře, tak si to někdo nepěkně odskáče.

Seriál Cizinec také řeší problematiku pohybu lidí na internetu. Když je někdo dostatečně hackersky „šikovný“, může na vás z hlubin internetu vytáhnout všemožnou špínu a na jejím základě vás vydírat. Pokládá otázku, zda každý z nás za sebou neudělal na internetu nějakou stopu, které by se dalo zneužít.

Celkově je tato minisérie povedeným strhujícím snímkem s pěkně psychologicky prokreslenými postavami, rychlým spádem děje a schopností diváka zaujmout. Díky nejednoznačnosti některých postav se může stát, že budete přemýšlet, na čí straně vlastně stojíte, a toto napětí vydrží až do poslední epizody.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.